برگزاری همایش ملی تبیین اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از ایرنا، ˈ شکراله حسن بیگی ˈروز چهارشنبه در نشست اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در اراک اعلام کرد : این همایش با حضور اساتید کشوری و استانی و با هدف اجرای هرچه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی بزودی در استان مرکزی برگزار می شود.

وی اضافه کرد : ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، مسیر صحیح حرکت برای رسیدن به توسعه اقتصادی را نشان داده و در قالب این راهبرد، زمینه ای مساعد برای اجرای برنامه اقتصادی دولت تدبیر وامید در سطح کلان فراهم شده است د.

حسن بیگی با بیان اینکه کار اقتصادی نیازمند دو عنصر اساسی مدیریت و برنامه ریزی است گفت: مسوولان با صرفه جویی باید زمینه را برای اجرای هرچه بهتر این سیاست در استان مرکزی فراهم کنند.

معاون برنامه ریزی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی در دوسطح ملی و استانی است که در سطح ملی تابع سیاست های ملی و سهم بری مساوی از همه امکانات است.

محمدرضا عاشوری سیاست های اقتصاد مقاومتی در سطح استانی را شامل مواردی مانند ارتقای آموزش، مهارت، خلاقیت ، یهره وری، کارآفرینی عنوان کرد و افزود: با تشکیل کمیسیون و کارگروه آنها را باید عملیاتی کرد.

وی با بیان اینکه برای ابلاغ هر بند از سیاست اقتصاد مقاومتی صدها ساعت کار مطالعاتی انجام شده است ادامه داد: اجرای این سیاست باید با دقت انجام شود تا بحث راهبردی آن مانند سیاست های دیگر نشود.

وی با اشاره به اینکه کلید حل مشکلات کشور در اقتصاد مقاومتی توجه وی‍ژه به تولیدکنندگان داخلی است، بیان داشت: لازمه اجرای اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به تولیدکنندگان داخلی، مردمی کردن اقتصاد است.

معاون برنامه ریزی استانداری مرکزی گفت: تمام قشرها به تناسب وضعیت شغلی خود برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی باید تلاش کنند.

عاشوری اجرای هرچه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی را استفاده از تمام فرصت ها و نیروها دانست و ادامه داد: برای بهبود شاخص های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم انداز بیست ساله، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید با رویکردی فراگیر در سطح جامعه گسترده شود.

این نشست با حضور مدیران اجرایی و استاتید دانشگاه ها در استانداری استان مرکزی برگزار و در خصوص اجرای هرچه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی و برگزاری همایش در استان مرکزی بحث و تبادل نظر شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.