تعطیلی صنایع آلاینده مرکزی در صورت آلودگی شدید هوا

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، امیر انصاری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اولویت دولت تدبیرو امید رسیدگی به بهبود وضعیت زیست محیطی بویژه آلودگی هوااست اظهار کرد: اگر در روزهای آتی وضعیت هوای کلان شهر اراک در وضعیت اضطرار قرار گیرد ، نیروگاه ، ایرالکو، کوره های آجر پزی و سایر صنایع آلاینده تعطیل می شوند.

وی افزود: با توجه به سهم خودروها در آلایندگی هوای شهر  با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی از تردد خودروهای دودزا در سطح شهر جلوگیری می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مرکزی تصریح کرد: محیط زیست سرمایه ملی است و تک تک افراد جامعه و سازمان های مختلف باید محیط زیست  را حفظ و نگهداری کنند.

وی گفت: با استفاده از  سوخت پاک و کاهش ترددهای غیر ضروری و فیلترکردن و رفع آلایندگی و همچنین مدیریت زیست محیطی بهینه و هدایت به سوی مدیریت سبزمی توان به کاهش آلودگی هوا کمک کرد.

انصاری با اشاره به تعداد صنایع فعال در استان افزود: از 2850 واحد صنعتی فعال در استان مرکزی 150 واحد به عنوان صنایع آلاینده شناخته شده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از مواد آلایند ه ای که از دودکش های شرکت های صنعتی آلاینده بیرون می آید در صورت مدیریت، کنترل و برگرداندن آن مواد به چرخه تولید ضمن کاستن از خطرهای زیست محیطی باعث سود آوری کاهش هزینه ها نیز می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. کیان گفت:

    آقای انصاری ! واقعا این کار رو می کنید؟ آفرین به این شهامت. تعطیلی نیروگاه یعنی خاموشی 5 استان کشور .تعطیلی آلومینیوم یعنی چندین میلیارد تومان در روز کاهش درآمد کشور. حالا تعطیلی کوره های آجر پزی قابل درک هستش چون نهایت نون چند خانوار رو آجر میکنه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.