لزوم بازنگری در روابط عمومی استانداری / مهرماندگار در دولت تدبیر و امید!!!

اختصاصی مرکزی دیلی : اکنون و با گذشت چند ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم لینک یکی از پروژه های سیاسی و پر حاشیه دولت مهم و دهم که اکنون بصورت یک سایت خبری راکد در آمده است روی تمامی صفحات سایت استانداری مرکزی خودنمایی می کند. mehr-mandegar-ostandari-markazi

بدون شک یکی از مهمترین جایگاه های تثبیت مدیریت آنهم بعد از روی کار آمدن دولت جدید با نگرشی متفاوت نسبت به گذشته روابط عمومی استانداری ها بعنوان مرکز اصلی دولت در هر استان می باشد که متاسفانه در استانداری مرکزی نه تنها به رسانه رسمی این مجموعه بعنوان مهمترین مجرای ارتباطی نگریسته نمی شود بلکه بی توجهی عمدی یا سهوی نسبت به برخی محتوای این سایت شبهه اثبات وجود نگاه های سیاسی دولت نهم و دهم را در دولت یازدهم ایجاد می کند که بدون شک مد نظر مدیران ارشد استان نیست و شایسته است سریعا مورد رسیدگی قرار بگیرد.

البته اینکه وب سایت ها و پرتال های دولتی نباید کارکردهای بولتنی و ابتدایی داشته باشندو باید با بکار گیری ظرفیت های استان در حوزه فضای مجازی زمینه های توسعه استان را بیش از پیش فراهم آورد انشاء الله در مجالی دیگر توضیح ارائه خواهد شد ولی به نظر می رسد همین ابزارهای حداقلی هم باید با بکار گیری مهندسی محتوا و البته نگاه کارشناسی و کاربردی ، کارکردهای مناسب خود را بیابند که قبل از اصلاح ابزار به اصلاح نگرش مدیریتی نیازمند خواهد بود.

امیدواریم روزی روابط عمومی استانداری مرکزی توان اجرای صحیح وظایف سازمانی خود را بیابد و صد البته در کنار این مهم فرصتی برای خلاقیت های ارتباطی و سازمانی محسوب شود نه اینکه به روزمرگی و خمودگی پیشینیان خود دچار شود بطوریکه حتی از اجرای وظایف سازمانی روزمره خود هم نا توان باشد…

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. همشهری گفت:

  مسئولین محترم سایت مرکزی دیلی

  سلام
  ما عده ای از همشهریان شما در زمان انتخابات شورای اسلامی با حاج علیرضا طاهری که از مداحان (شهرمون) هم هست نشستهایی داشتیم که از دغدغه های ایشان برای حل مشکلات شهر و بویژه عدم استفاده مناسب از ابزار و فن آوریهای نوین در ادارات و بویژه شهرداری ،استانداری و فرمانداریهای استان و … بود که به همین موضوع ضعف سایت استانداری خیلی اشاره داشتند .
  زمانیکه حرفهای ایشان را شنیدیم متوجه دقت ایشان در حوزه سایبری شدیم که البته به گفته ایشان برای اصلاح این امور باید مسئولیت داشت (آن هم از نوع وامدار نبودن به کسی) تا بشود اصلاح کرد.

  که البته با نوع تبلیغات و ائتلافهایی که داشتند و به قول ایشان الحمدلله خود را آلوده این نوع ائتلافها نکردند ما اطمینان پیدا کردیم به این حرفی که همیشه از قول حضرت آیت اله بهجت ره میگویند (ما آمده ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم نه به هر قیمت زندگی کنیم ) واقعا” اعتقاد دارند و در همه زمینه ها حتی نوکری و مداحی برای امام حسین نیز این را رعایت میکنند.
  در ضمن به عرض شما برسانم ایشان فوق العاده صاحب عقیده و فکر تحول محور و … میباشند که بنده و دوستانم اعتقاد داریم اگر چنین فردی متولی روابط عمومی استانداری و یا سازمانهای فرهنگی بشود مطمئنا” تحولی در این مسائل اتفاق خواهد افتاد.

  به قول ایشان امید روزی که شایسته سالاری در جامعه ما اتفاق بیفتد نه وابسته سالاری.

 2. سید مهدی گفت:

  راهکار مناسب جهت کاهش آلودگی هوای اراک ،استفاده از فیلترینگ در کارخانه های الوده کننده هوا، گازی کردن کلیه اتوبوس های شرکت واحداراک ،جلوگیری از حرکت کلیه موتورسیکلت ها وهمچنین اتومبیل های با سوخت ناقص ،جلوگیری از کاهش درختان وایجاد فضای سبز بااستفاده از توان کشاورزان منطقه اطراف کویر وفرودگاه با توجه به آب فاضلاب وجلوگیری ازانتشارریز گردها وفرسایش خاک و جنگل کاری وکاشت درخت ودرخچه وایجاد اکسیژن ………

 3. یک شهروند اراکی گفت:

  متأسفانه سایت استانداری مرکزی هر 6 ماه یکبار آپدیت می گردد. سری به لینک معاونت های استانداری بزنید ببینید هنوز آقای بازوند معاون استانداری مرکزی با تاریخ خبر سال 91 می باشد.فقط صفحه اصلی آنرا آپدیت می نمایند.

 4. بچه هیئتی گفت:

  آقای همشهری
  سلام
  گل گفتی آی گل گفتی
  خدائیش ماهم که از نزدیک با ایشون ارتباط داشتیم درست همینجور هست که گفتید.

  انشاءالله که این اتفاق بیفته تا ببینید نتیجشو

 5. احمری گفت:

  نظر شماره 1 کار خود … است که هیچ بویی از فرهنگ و روابط عمومی نبرده فقط به درد … می خورد

 6. علی فراهانی گفت:

  با نظر شماه 4 شدیدا” موافقم ایشون (…) فقط به درد مبارزه با آلودگی هوا میخورند
  کجای دنیا بازرس میشود روابط عمومی؟
  با کدام سابقه؟ خنده دار نیست؟
  کارمند فرمانداری بشه …..؟!!!!!

 7. بچه هیئتی گفت:

  خطاب به نظر دهندگان 5 و 6
  شماره 5: لطفا” فرهنگ و روابط عمومی را تعریف کنید؟
  شماره 6: این نظر شما خنده دار است که
  کجای دنیا بازرس میشود روابط عمومی؟
  یعنی چه؟ روابط عمومی هنر مردمداری است که حتی در بازرسی هم نیاز به این مهم هست.
  و ایشون هم از این مهم استفاده میکند.
  از گفته های شما مشخصه که ایشونو میشناسید باهاشون چقدر ارتباط کاری داشتید؟
  لااقل منصف باشید.
  در ضمن برای رسیدن به پستهای مدیریتی باید حداقل 14 -15 سال سابقه کار داشت و در این مدت هم اثر بخش بود نه اینکه یک شبه مدیر کل شد.
  فکر میکنم ایشون حدود 20 سال سابقه دارند که هم تجربه زیادی دارند هم نان به نرخ روز خور نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.