هفته دفاع مقدس فرصتی مقدم برای رجعت به ايثار و شهادت است

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل ازخبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه مركزی، حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد، معاون امور فرهنگی و تبليغ سازمان تبليغات اسلامی كشور، 3 مهرماه در مراسم توديع و معارفه مدير كل اداره تبليغات اسلامی استان مركزی گفت: هدف از تشكيل انقلاب اسلامی به رهبری امام خمينی(ره) جز برای حاكميت اسلام نبود.

وی اظهار كرد: وفاداری ملت مسلمان ايران به امام راحل سبب شد كه همگی دست به دست هم داده و در برابر رژيمی كه تا بن دندان مسلح و از سرويس‌های اطلاعاتی پيشرفته برخوردار بود به مقابله برخيزند و انقلاب را به سامان برسانند.

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد با اشاره به اينكه كشور ايران از لحاظ موقيت استراتژيك در خاورميانه اهميت بسيار زيادی برای كشورهای استعمارگر دارد، تصريح كرد: هنگامی كه انقلاب اسلامی ايران به وقوع پيوست، استكبارجهانی تحمل تشكيل نظام سياسی مستقل در اين كشور را نداشتند؛ لذا به هر ترفندی متوسل شدند تا اين نظام را ساقط كنند.

وی افزود: دولت‌های استعمارگر از همان اوايل تشكيل انقلاب شيوه‌های مختلفی را به كار بستند تا مانع از پيشرفت آن شوند و هنگامی‌كه به نتيجه نرسيدند ديوانه‌ای را در منطقه پيدا كرده و با وعده ژاندارمی منطقه و اعطای لقب سردار قادسيه به او به كشور ايران تاختند.

اين مقام مسئول با بيان اينكه كشور ايران در آن برهه از زمان از نظر اقتصادی و تسليحات نظامی از موقعيت مطلوبی برخوردار نبود و آمادگی لازم برای پاسخگويی به حمله متجاوزان نداشت، ابراز كرد: با وجود چنين شرايط نامساعدی امام راحل پيام قرآن را با صراحت تمام به گوش مردم ايران رساندند و فرمودند «وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ» (سوره مباركه آل‌عمران آيه 3).

وی ادامه داد: وقتی كه اين پيام كه برخاسته از عمق باورهای قلبی امام راحل بود به گوش مردم ايران رسيد آن‌ها نيز با گوش جان آن را پذيرفته و به ندای امام لبيك گفتند و با تمامي توان وارد صحنه شدند و به دفاع از سرزمين ايران و مقابله با متجاوزان پرداختند.

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد تصريح كرد: امروز به بركت خون رزمندگان دفاع مقدس و با گذشت 32 سال از جنگ تحميلی كشور جمهوری اسلامی ايران در جغرافيای سياسی جهان بهترين جايگاه را داشته و به‌عنوان كشوری با اقتدار در بين ساير كشورها مطرح است.

وی با اشاره به آيه 13 سوره مباركه احقاف كه مي‌فرمايد؛ «إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ»، ادامه داد: مسلمانان مطمئن باشند كه استكبار در برابر نظام اسلامی ايران به زانو در خواهد آمد؛ چراكه اين نظام در زير لوای ولايت فقيه است و وجود با بركت ايشان رمز گشايش و پيروزی در همه عرصه‌هاست.

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد با بيان اينكه هفته دفاع مقدس فرصتی مقدم برای رجعت به ايثارو شهادت است، افزود: تا مادامی كه ملت ايران تبعيت از ولايت فقيه را سرلوحه امور خود قرار داده و با ايمان راسخ و استوار از اسلام و قرآن دفاع كنند سربلند و پيروز خواهند بود.

وی در بخش ديگری از سخنان خود با بيان اينكه استان مركزی مهد مهدعلم، معنويت و انقلاب است، گفت: امروز بخش عمده‌ای از بركت حضور روحانيت در جهان اسلام مربوط به اين استان است.

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد ابراز بيان كرد: استان مركزی مهد علمای بزرگی است كه علاوه بر احيای اسلام ، انسان‌های بزرگی را در دامان خود پرورش دادند كه جهان اسلام به دست آن‌ها رونق گرفت.

وی با اشاره به اينكه استان مركزی محل ارتباط و تلاقی با بسياری از استان‌های كشور است؛ لذا علاوه بر اينكه در حوزه فرهنگ اثربخش بوده، در اين حوزه اثرگذار نيز است، ادامه داد: با توجه به شرايط خاص اين استان لازم است كه سازمان تبليغات اسلامی با آگاهی و برنامه‌ريزی های دقيق در آن حضور يابد.

اين مقام مسئول در پايان با بيان اينكه شرايط ويژه استان مركزی از نظر علمی، صنعتی و سياسی آن را از ساير استان‌ها متمايز كرده است، خاطرنشان كرد: با در نظر گرفتن تمامي اين شرايط اميد است كه سازمان تبليغات اسلامی بتواند به نحو احسن مأموريت‌های خود را در اين استان محقق كند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.