ضرورت ترويج آداب و اخلاق اسلامي در بين دانش آموزان

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل ازايرنا، آيت الله قربانعلي دري نجف آبادي روز پنج شنبه در نشست شوراي آموزش و پرورش استان مركزي در اراك افزود: دانش آموزان سرمايه هاي ارزشمند و آينده سازان ايران اسلامي هستند و نيازهاي اين قشر بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.
وي بيان كرد: در جامعه اسلامي بايد همه چيز بر مبناي اخلاق و آداب اسلامي و متناسب با فرهنگ جامعه باشد و معلمان و مربيان آموزشي بايد به اين مهم توجه فراوان كنند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك ادامه داد: مسوولان آموزشي بايد ترويج فرهنگ و منش اسلامي را در دستور كار خود قرار داده و در كنار تعليم علم و دانش به مباحث تربيتي توجه ويژه داشته باشند. آيت الله دري نجف آبادي به آموزش و پرورش در كشورهاي مختلف اشاره كرد و گفت: آموزش و پرورش بايد در جهت تامين اهداف و فرهنگ هر جامعه باشد.
مديركل آموزش و پرورش استان مركزي نيز در اين نشست گزارشي از فعاليت هاي انجام شده در آموزش و پرورش ارائه كرد و گفت: اين نهاد همه تلاش خود را براي آغاز سال تحصيلي جديد به كار گرفته است.
سيف الله كريم زاده افزود: تدابير لازم براي ارائه خدمات به دانش آموزان اين استان انديشيده شده و مشكل خاصي وجود ندارد.
وي بيان كرد: در سال تحصيلي جديد حدود ۲۰۸ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي وارد دو هزار و ۷۵ مركز آموزشي مي شوند كه از اين تعداد ۱۹ هزار و ۳۰۰ دانش آموز كلاس اولي هستند.
مديركل آموزش و پرورش استان مركزي ادامه داد: برنامه هاي ويژه اي براي دانش آموزان كلاس اولي در نظر گرفته شده تا اين قشر با روحيه مضاعف تحصيل خود را آغاز كنند.
كريم زاده اظهار كرد: ويژه برنامه جشن زنگ مهر نيز به عنوان روز ملي با حضور مديران ارشد استاني در مدرسه جوار حوزه المهدي برگزار خواهد شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.