ملاک های انتخاب شهردار از نگاه شورای شهر چیست؟

مرکزی دیلی : با تشکر از خانم بهادری و شاید شورای شهر جدید که حداقل ملاک های انتخاب را ذکر نمودند شایان توجه است که امیدواریم شورای شهر جدید بر خلاف روش اشتباه گذشتگان راه پاسخگویی شفاف و صادقانه را نسبت به مردم در پیش بگیرد و اجازه ندهد تفکرات بسته بر رفتار و منش این شورا غلبه نماید. البته ملاکهایی که سرکار خانم بهادری فرمودند ملاک های حداقلی و بصورت کلی است که بنظر می رسد شهروندان بعنوان ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی حق دارند بدانند نمایندگان ایشان در شورای شهر بر چه اساسی شهردار را انتخاب می نمایند و حتی از جزییات مذاکرات هم با خبر باشند. لذا با توجه به خواست مردمی در این خصوص امیدواریم شورای شهر تدبیری بیندیشد که مذاکرات بررسی وضعیت کاندیداهای شهرداری اراک برای عموم شهروندان اراکی بنوعی اطلاع رسانی گردد که از هرگونه شائبه تبانی و معامله در این خصوص جلوگیری بعمل آید و حتی شهروندان از کلیات و جزییات برنامه های شهردار آینده کلانشهر اراک مطلع شوند.

به گزارش مرکزی دیلی ، اشرف بهادری نایب رییس شورای شهر اراک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، در خصوص انتخاب شهردار اراک اظهار داشت: هر یک از اعضای شورای شهر حق معرفی سه گزینه برای تصدی سمت شهردار را دارد.

وی با بیان اینکه از هفته آینده تصمیم‌گیری در این خصوص آغاز خواهد شد، افزود: از هفته آینده گزینه‌های معرفی شده توسط اعضا دعوت خواهند شد تا برنامه‌های خود را مطرح کنند و بعد از بررسی‌های لازم بهترین گزینه انتخاب خواهد شد.

بهادری تصریح کرد: شورای شهر برای انتخاب شهردار ضوابط خاصی را تعیین کرده است و بعد از سنجیده شدن افراد با این ضوابط و امتیاز دهی، گزینه برتر انتخاب خواهد شد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اراک در خصوص این ضوابط گفت: بومی بودن شهردار، میزان تحصیلات و همچنین سوابق کار اجرایی و مدیریتی از جمله شاخص‌های مدنظر برای انتخاب درنظر گرفته شده است. به دلیل اینکه کار در شهرداری نیازمند مدیریت خاصی است سابقه کار در شهرداری نیز از ویژگی‌های مهم شهردار آینده خواهد بود که در انتخاب وی لحاظ خواهد شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. محمدی گفت:

  به نظرم شورای شهر جدید باید تکلیفش را با برخی رسانه های نان به نرخ روز خور مشخص کند.بجای اینکه با نشریاتی که دلسوزانه انتقاد می کنند تعامل شود و پاسخ منطقی به انها داده شود و اطلاع رسانی از طریق آنها انجام شود سراغ مطبوعاتی می روند که فقط محملی برای تمجید و اغراق در اطلاع رسانی برخی خدمات و بعضا امار سازی های کاذب در زمینه مدیریت شهری هستند. اگر قرار است شورای شهر جدید راه شورای شهر قدیم را در پیش بگیرد و اشتباهات ایشان را تکرار کند اینها هم در چشم مردم ضعیف و ناتوان و خیانتکار جلوه خواهند کرد. انتصاب روابط عمومی شورا و شهرداری به تناسب استقلال و توانمندی مدیریت شهری یکی از شاخص هایی است که میزان عدالتخواهی شورای شهر را مشخص می کند. امیدواریم این شورا اشتباهاتش کمتر از شوراهای قبلی باشد و حداقل با صداقت با مردم رفتار کند.

 2. همشهری گفت:

  خدمت برادران و خواهر گرامی شورای اسلامی کلانشهر اراک سلام علیکم
  بنده یک پیشنهادی دارم که در جای خود خیلی قابل تامل است و به نظرم باید در این خصوص در جلسه شورا بررسی لازم صورت گیرد و اقداماتی نیز انجام شود:
  از آنجائیکه حدود 280 نفر از افراد تحصیل کرده و جوان و بعضا” پیر وارد عرصه رقابت انتخابات شورا شدند و بعضی از ایشان به دلیل تبلیعات کمرنگ (نداشتن پشتوانه مالی خوب) علی رغم قابلیتهای زیاد نتوانستند به ساختمان شورای شهر راه پیدا کنند که از جمله این افراد میتوان از آقایان:علی چگینی ،اکبر نوروزی،علیرضا طاهری ،محمد سلیمانی،عین اله شعبانی وو…. نام برد که هر کدام به نوعی صاحب نظر در امور شهری ، فرهنگی و مدیریتی میباشند از ایشان جهت همکاری در شهرداری و سازمانهای وابسته دعوت بعمل آورید و استفاده کنید چرا که بر اساس قسمهایی که در روز تحلیف خورده اید موظفید که !!!

 3. مهدی گفت:

  اگه این شورا هم بخواد شبیه شورای گدشته محلی بشه برای معامله و زد و بند که وای به حال ما مردم.

 4. احمد رضایی گفت:

  با سلام
  با توجه به اینکه نیروهای متخصص در شهر ما زیاد است چرا از افراد غیر متخصص به عنوان شهردار برای مرکز و مناطق استفاده می شود آیا به نظر شما شهردار منطه یک واقعا” شایسته این مقام است؟لطفا” این پیام را به شورای شهر برسانید.

 5. سیامک گفت:

  با درود و سلام
  در این روزهای سرنوشت ساز برای انتخاب شهردار شهرمان اراک لازم و بایسته میبینم که نقش سایت خبری شما پررنگ تر شود متاسفانه کمتر می بینم در این خصوص خبر درج کنید
  به نظر من با توجه به اینکه اراک امروز تبدیل به کلانشهر شده لازم است فردی شهردار شوذ که قبلا ذر این حوزه کارنامه درخشانی داشته دکتر کریمی شهردار قبلی اراک که مدرک دکترا اقتصاد و اراکی هستنذ و مردم اراک در دوره ایشان تحول شهری را لمس کردند گزینه مطلوبی هستنذ خیابان خرم .تقاطع هپکو و پل شهیذ بختیاری از اقدامات دوره تصدی ایشان با بودجه 60 میلیاردی شهرداری بوذ و امروز بوذجه شهرداری کلانشهر اراک 200میلیاردی است

 6. شهروند گفت:

  واقعا متوجه شدیم انتخاب شهردار بومی بعنی چی!!!!
  دو تا از کاندید های شهرداری مازندرانی و همدانی هستند !!!!!
  خدا آخر هاقبت این شهر را بخیر بکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.