تعیین شعب ویژه رسیدگی قضایی به تخلفات انتخاباتی در استان مركزی

به گزارش مرکزی دیلی ، حجت الاسلام ‘حكمت علی مظفری’ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تبصره های ماده 34 قانون انتخابات موضوع پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی به دستگاه قضایی سپرده شده است.

وی اظهار كرد: با هماهنگی صورت گرفته در تمامی حوزه های قضایی شهرستانهای استان مركزی در دادسراها و دادگاه ها شعبه ای خاص برای رسیدگی فوری به جرایم احتمالی انتخابات اختصاص یافته و قاضی ویژه برای این مهم تعیین شده است.

رییس كل دادگستری استان مركزی اضافه كرد: حوزه ویژه جرایم انتخاباتی در مركز استان در شعب اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اراك و شعبه اول بازپرسی دادگستری پیش بینی شده است.

حجت الاسلام مظفری ادامه داد: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی نیز از هفته گذشته در استان مركزی تشكیل شده و تحركات انتخاباتی با كمك اركان اجرایی، نظارتی و بازرسی با دقت رصد می شود.

وی توضیح داد: درصورت مشاهده هرگونه تخلف و تبلیغات زودهنگام اعضای این ستاد تذكر و ارشاد لازم را انجام می دهند و در صورت تكرار، پرونده های تخلف بدون فوت وقت در شعب تعیین شده رسیدگی می شود.

رییس كل دادگستری استان مركزی بیان كرد: احكام اعضای ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی و قضات شعب رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان مركزی صادر وابلاغ شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.