برگزاری همایش ماهیگیری خانوادگی در اراک

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا منطقه مرکزی، محمد حسین رادپور رییس انجمن ماهیگیری ورزشی کشور در حاشیه برگزاری همایش ماهیگیری خانوادگی در اراک در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری اظهار داشت: رشته ماهیگیری ورزشی یک سری استثنائاتی نسبت به دیگر ورزش‌ها دارد و دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

وی افزود: در جشنواره‌ها و مسابقات محدودیت سنی و جنسی نداریم و افراد با هر وضعیت جسمی می‌توانند شرکت کنند که این امر باعث شده این حجم از افراد با این استقبال در استانی که از نظر آبی منطقه‌ای محروم است شرکت کنند.

رادپور با اشاره به اینکه در استان مرکزی رودخانه یا دریاچه سرشار از آب نداریم و منابع موجود جوابگوی مردم در بحث ماهیگیری نیست خاطر نشان کرد: علاقه‌ مردم است که باعث شده است که در این دریاچه برای ماهیگیری حضور داشته باشند و این جشنواره را برگزار کنند.

وی تصریح کرد: با این شرایط و این حجم از استقبال مردم، می‌توان استان مرکزی را به عنوان پایگاه جشنواره ماهیگیری ایران معرفی کرد. در این دو سال متوالی که در این مسابقات حضور دارم شاهد هستم که مسوولان انجمن ماهیگیری استان خود تمام امور را انجام داده‌اند و در هیچ استانی شاهد نبودیم که به مناسبت هفته جشنواره المپیک ورزش ماهیگیری را همزمان در چهار شهرستان برگزار کنند.

رییس انجمن ماهیگیری ورزشی کشور با بیان اینکه که در شهرستان‌های دلیجان، شازند، اراک، محلات و خمین این جشنواره برگزار شد اضافه کرد: علاوه بر استان مرکزی استان گلستان، اصفهان آذربایجان غربی شهرستان میان‌دوآب نیز این جشنواره را برگزار کرده‌اند و این مهم نشان داد که بحث نزدیکی به پایتخت مطرح نبوده است و لازم است با تمرکز زدایی، پتانسیلی که در استان‌ها وجود دارد را باور کنیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.