افت دما و انباشت آلاینده ها پدیده غالب هفته جاری در استان مرکزی

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: افت دمای سه تا پنج درجه سانتیگرادی هوا و انباشت آلاینده ها پدیده غالب هفته جاری در این استان است.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی، رضا مرادی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشتر شهرهای استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته به جز دلیجان و محلات، تحت سامانه ناپایدار جوی قرار گرفتند و شاهد بارش نزولات آسمانی بودند.
وی بیان کرد: بر اثر این سامانه بارشی، از ۱۲ ایستگاه هواشناسی استان مرکزی، دمای هوا در ۱۱ ایستگاه به زیر صفر درجه سانتیگراد رسید.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: درaشبانه روز اخیر دمای هوای شهرهای مختلف این استان به طور میانگین چهار تا ۶ درجه سانتیگراد سردتر شد و پیش بینی می شود تا ۲۴ ساعت آینده نیز سه تا پنج درجه سانتگراد سردتر از دمای فعلی شود.
مرادی عنوان کرد: میانگین بارش های شبانه روز اخیر در استان مرکزی به یک و یک دهم میلیمتر رسید و بیشترین بارش با ۶ و هفت دهم میلیمتر مربوط به شازند بود.
وی گفت: اراک نیز در ۲۴ ساعت گذشته یک و یک دهم میلیمتر بارندگی داشت و حداقل دمای این شهر به ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید که پیش بینی می شود فردا ( پنجشنبه) کمینه دمای آن به ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر برسد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: کمیجان با کمینه دمای ۶ و ۲ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و ساوه با بیشینه دمای چهار و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.
مرادی عنوان کرد: بر اساس نقشه های پیش یابی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده افزایش ابر و بارش های جدید برای استان مرکزی دور از انتظار نیست.
از ابتدای سال زراعی جاری ( اول مهرماه امسال) تاکنون ۱۰ و هفت دهم میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.