توصیه استاندار به مدیران استان مرکزی درباره پاکدستی و پرهیز ازحواشی

استاندار مرکزی گفت: مدیران استان مرکزی بایستی پاکدستی و پرهیز از مسائل حاشیه ای را سرلوحه کار خود قرار دهند و از رفتارهای تشریفاتی پرهیز کنند.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: مسئولان و مدیران دستگاه ها در استان با انجام وظیفه و پاک دستی و به دور از هر گونه زندگی اشرافی و رفتارهای تشریفاتی سعی کنند هر روز اعتماد مردم به نظام بیشتر شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: امیدوارم این مسئولیت سنگین را در این مقطع حساس که در آن قرار داریم بتوانیم به نحو شایسته به انجام برسانیم.

وی افزود: کشور در شرایط فعلی موقعیت حساس را پشت سر می گذارد بنابراین همه ما باید به خوبی شرایط را درک کرده و از حواشی و بهانه جویی پرهیز کنیم .

استاندار مرکزی بیان داشت: امروز مردم رفتار مسئولین را بررسی می کنند، اگر یک مسئول فاکتور و شرط حضور در خدمتش یعنی پاکدستی را کنار بگذارد و وارد مسایل و موضوعات حاشیه ای و غیرسالم شود، مردمی که در حال حاضر با بیکاری و مشکلات اشتغال یا عدم امنیت شغلی مواجه هستند با چه انگیزه ای اعتماد کنند.

آقازاده ادامه داد: به همه مسئولین استان مرکزی توصیه می شود سلامت کاری را رعایت کنند و سعی کنیم در مواردی که حتی قانونی و عرف است و کار اقتصادی انجام می شود، در حوزه مسئولیتی خود از آن هم بپرهیزیم.

وی ضمن بیان اینکه مسئولین باید اعتماد مردم را به نظام جلب کنند، خاطرنشان ساخت: اطلاعات و آمار گویای این است که وضعیت در جامعه خوب نیست، شرایط حتی در خانواده ها خوب نیست و همه بر می گردد به نحوه عملکرد و مدیریت ما به عنوان متولیان؛ اگر بتوانیم با حداقل امکاناتی که داریم خوب عمل و اقدام کنیم، قطعا شرایط بهتر می شود .

استاندار مرکزی افزود: بنابراین آن کس که مدیریت بر منابع در اختیار خود را به نحو مطلوب انجام داده و با رفع مشکلات، زمینه رضایت مندی مردم را فراهم کند توانسته یک مدیر موفق باشد.

براساس این گزارش، وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: در آستانه تدوین بودجه سال ۹۷ کشور هستیم و استان مرکزی در مقایسه با استان های هم ردیف خود متاسفانه در شاخص ها عقب است که برای استان مرکزی با این ظرفیت نقص بزرگی به شمار می رود و این نقص بزرگ باید با تلاش دستگاه ها در سال آینده برطرف شود.

آقازاده خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه هایی در استان که از بودجه عمومی استفاده می کنند تا دیر نشده با وزارت خانه مربوطه و مراکز خود در تهران برای افزایش بودجه رایزنی کنند تا بتوانیم شاخص ها را در استان بهبود ببخشیم.

وی تاکید کرد: این کار هرچه زودتر پیگیری شود چون زمان زیادی نداریم و دولت حداکثر تا پایان آذرماه بودجه کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی می کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.