تضمین معاون استاندار مرکزی برای احیای شرکت آونگان چیست؟

مرکزی دیلی: در حالی که با وعده و قول های مسئولین تا کنون اتفاق مهم و قابل توجهی در حوزه صنایع استان محقق نشده است مردم استان این سوال را با نگرانی مطرح می کنند که براستی تضمین ظفر افشون برای صحت اجرای خصوصی سازی و جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی و رفع موانع تولید در استان چیست؟ اگر خریدار بعدی هم از عمل به تعهدات سر باز زد چه میتوان کرد؟ چه تضمینی توسط مسئولین استان برای این وعده و وعید ها داده می شود؟ / معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: احیای شرکت آونگان اراک در اولویت قرار دارد و با جدیت مباحث مربوط به آن دنبال می شود.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری برنا مرکزی ؛ ظفر افشون در نشست بررسی و پیگیری مشکلات شرکت آونگان اراک افزود: همه تلاش ها برای احیای این واحد اقتصادی بزرگ به کار گرفته شده است و بر اساس یکی از بندهای مصوبه شورای تامین استان، قرار است این شرکت توسط فعالان و کارفرمایان اقتصادی دیگر احیا و راه اندازی شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: متقاضیانی برای احیای شرکت آونگان اعلام آمادگی کرده اند که در این راستا بررسی های لازم انجام شده و قرار است رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مذاکراتی با این افراد داشته باشد.

محمود نعمتی افزود: نتیجه این مذاکرات در نشست هفته آینده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مربوط به این شرکت ارایه و تصمیم گیری های لازم صورت می گیرد.

وی بیان کرد: همه تلاش ها به کار گرفته شده تا اشتغال های بیشتری با احیای این شرکت ایجاد شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری مرکزی ادامه داد: هر هفته نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این استان با دستگاه های مختلف برگزار می شود و همه تلاش ها به کار گرفته شده که هیچ واحدی صنعتی در این خطه تعطیل نشود و مسائل مربوط به واحدهای مشکل دار نیز حل شود.

شرکت آونگان بزرگترین سازنده دکل های انتقال نیرو در خاورمیانه بود که بعد از واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات اقتصادی مواجه شد.

کارخانه آونگان با تولید انواع نبشی و دکل های انتقال انرژی از کارخانه های با سابقه اراک بود که درسال ۱۳۸۳ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واحد صنعتی در زمره نخستین واحدهایی بود که در قالب اصل ۴۴ واگذارشد اما، بعد از واگذاری با تنگناهایی مواجه شد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.