مطالبات مردم از رییس جمهور از زبان نماینده مردم دلیجان و محلات

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور جوان‌گرایی در بدنه دولت را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: دولت یازدهم دولتی خسته و کسل بود که بالا بودن سن کابینه دولت از دلایل اصلی آن به شمار می‌رود.

تصریح کرد: اعتماد به جوانان و سپردن مسئولیت به آن‌ها و جوان‌گرایی اصل بسیار مهمی دررسیدن کشور به موفقیت و پیروزی است که انتظار می‌رود در دولت دوازدهم تحقق یابد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی توجه به مناطق محروم را از خواسته‌های مردم از رئیس‌جمهور عنوان کرد و افزود: منتخب ملت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه باید از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور به‌خوبی بهره گرفته و مخالفان خود را به رسمیت بشناسد.

سلیمی گفت: میلیون‌ها آرایی که به صندوق ریخته شده، به امید تغییر دادن وضع موجود به صندوق‌ها ریخته شده است که این آ را نباید نادیده گرفته شود.

وی بابیان اینکه رئیس‌جمهور منتخب باید توانایی‌های کشور را به‌خوبی شناخته و در راستای به‌کارگیری این توانایی از هیچ تلاشی فروگذار نکند، اظهار داشت: روحانی در دولت یازدهم به دلیل برخورد حذفی نتوانست از همه افکار به‌درستی استفاده کند و در این بخش خسارت‌های فراوانی به‌نظام وارد کرد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس ادامه داد: در چهار سال گذشته قطار قطار نیرو جابه‌جا و تغییر کرد، درحالی‌که دولت می‌توانست از تمام نیروها و افکار در راستای اعتلای ایران اسلامی استفاده کند.

سلیمی بر لزوم کنترل نقدینگی، جلوگیری از افزایش تورم، توجه به مناطق حاشیه‌نشین، تلاش در راستای بهبود وضع محرومین، بها دادن به تولید و… تأکید کرد و بیان داشت: امروز بیکاری همچون درد بی‌درمانی به جان جامعه افتاده است، دولت برای درمان این درد چاره‌ای جز تحرک بیشتر و توجه به ظرفیت داخلی ندارد.

وی بابیان اینکه روحانی باید حصار حزبی را شکسته و بیش‌ازاندازه درگیر مسائل خرد نشود، افزود: ایران توانایی‌های فوق‌العاده‌ای در بخش‌های مختلف دارد، روحانی نباید خود را درگیر زیاده‌خواهی‌های زیاده خواهان کرده و از توانایی‌های داخل غفلت کند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید بر اساس احترام متقابل رفتارهای خود را با دیگر تنظیم کرده و به این نکته توجه کنیم که کشورها در بحث سیاست خارجی بدهکار ما نیستند و هیچ‌گاه به ایران در رفع نواقص و مشکلات کمک نخواهند کرد، به‌طوری‌که آمریکایی‌ها هنوز اجازه سرمایه‌گذاری سایر کشورها در ایران را نمی‌دهند و دست از مسدود کردن اموال ایران برنداشته‌اند.

سلیمی با اشاره به بایدها و نبایدهای دولت دوازدهم در عرصه سیاست خارجی افزود: سه عنصر عزت، حکمت و مصلحت مؤلفه‌های اصلی سیاست خارجی ایران بوده و ضروری است در رفتار و تعامل با سایر کشورها به این مؤلفه‌ها بهاداده شود.

وی خاطرنشان کرد: پاس داشت ارزش پول ملی، توجه به بازارهای منطقه، آب‌رسانی به روستاها و حل مشکل آب این مناطق، برنامه‌ریزی به‌منظور خروج مسکن از رکود، تداوم پرداخت افزایش یارانه افراد نیازمند، تلاش در راستای جامعه عمل پوشاندن به وعده ایجاد ۹۵۰ هزار شغل، توسعه سرمایه‌گذاری خارجی، افزایش صادرات محصولات غیرنفتی، نگاه ویژه به معیشت معلمان را از دیگر مسائلی دانست که رئیس‌جمهور منتخب باید به آن‌ها بپردازد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.