تعبیر حسن بیگی از مردم ناراضی که یارانه می گیرند!!!

معاون سیاسی-امنیتی استانداری مرکزی گفت: در استان ماهیانه بیش از ۶۳ میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود و جالب اینجاست که هم پرداخت کننده و هم دریافت کننده از این اتفاق ناراضی هستند در صورتیکه اگر یک سوم این مبلغ در حوزه عمرانی خرج شود بسیاری از معضلات رفع خواهد شد.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در اولین نشست شورای اداری استان که امروز، سه شنبه ۲ خردادماه در سالن الغدیر استانداری برگزار شد گفت: مقام معظم رهبری از ۳ ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری در دیداری که با وزیر کشور داشتند، عنوان کردند تلاش کنید همچون دوره‌های گذشته انتخابات در سلامت، با رعایت کامل قانون و البته با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود. دراجرای منویات مقام معظم رهبری وزارت کشور از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را انجام داد و خوشبختانه توانست این مهم را محقق سازد.
وی در ادامه گفت: در این دوره از انتخابات مردم با حضور حداکثری خود پای صنوق‌های رأی، خوش درخشیدند در کل کشور مجموع آرا ۴۱ میلیون ۲۲۰ هزار و ۱۳۱ رأی بود که آقای روحانی با مجموع ۲۳ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۶۱۶ رای یعنی با کسب بالغ بر ۵۷ درصد آرا به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم انتخاب شد.
معاون سیاسی- امنیتی استانداری مرکزی گفت: امکان اخذ رأی برخی در ساعت پایانی به دلیل قانون انتخابات که در آن ذکر شده تا پایان همان روز باید رأی گیری انجام شود وجود نداشت، آنچه می‌توان از گزارشات کل کشور جمع‌بندی کرد نزدیک به ۴ میلیون نفر نتوانستند آرای خودشان را به صندوق بریزند، این اتفاق تجربه‌ای شد برای دولت‌ که در انتخابات دوره‌های بعد صندوق‌های اخذ رأی را افزایش دهیم.
حسن بیگی تصریح کرد: در استان مرکزی واجدین شرایط رأی دادن در سال ۹۶ با توجه به سرشاری آمار نفوس و مسکن که در سال ۹۵ صورت گرفت، ۱ میلیون ۵۳ هزار ۹۵۶ برآورد شده بود که از این تعداد ۷۸۸ هزار ۱۳۰ نفر پای صندوق‌های رأی رفتند، این آمار معادل با ۷۴,۷۸ از کل جمعیت واجدین شرایط استان است.
وی ادامه داد: از این تعداد رأی دهنده در استان، آقای روحانی ۳۷۶هزار و ۵۰۵ رأی، معادل با ۴۸,۹۶درصد، آقای رئیسی ۳۷۷ هزار و ۵۱ رأی معادل ۴۸.۹۸ درصد، آقای میر سلیم ۱۱ هزار ۴۴۹ و آقای هالشمی طبا ۴ هزار و ۴۳۷ رأی کسب کردند. مجموع آرای صحیح در استان ۷۶۹ هزار و ۸۴۲ رأی بوده است.
معاون سیاسی-امنیتی استانداری مرکزی گفت : تعداد آرا در کل استان از لحاظ جنسیتی شامل ۳۹۰ هزار و ۶۱۸ رأی در بخش آقایان و در بخش خواهران ۳۹۷ هزار و ۵۰۱ رأی است که ۶ هزار و ۸۸۳ رأی خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر است، در کل کشور ۴۰۶ هزار ۷۲۴ هزار نفر، خانم‌ها بیشتر نسبت به آقایان شرکت کرده بودند. چه در دولت قبل و چه در دولت جدید سعی شده است از خانم‌ها در پست‌های سازمانی استفاده شود و در استان مرکزی برای اولین بار یک خانم به عنوان بخشدار انتخاب شد.
حسن‌ بیگی عنوان کرد: بیشترین افرادی که پای صندوق‌های رأی رفتند در سنین ۲۵ تا ۳۵ سال بودند و این آمار بسیار معنادار است. این افراد بیشتر از سایر سنین درگیر مشکلات اقتصادی، اشتغال، مسکن و ازدواج هستند و بیشترین مشارکت را هم در انتخابات داشتند و از طرفی به وعده چند برابر شدن یارانه‌ها هم نه گفتند.
وی تصریح کرد: مردم با درایت و هوشمندی که داشتند متوجه وعده‌های دورغین شدند و با انتخاب درست نشان دادند که گول این وعده‌ها را نمی‌خوردند و به اقتصاد کشور لطمه وارد نمی‌کنند.
معاون سیاسی-امنیتی استانداری مرکزی در پایان بیان کرد: در استان ماهیانه بیش از ۶۳ میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود و جالب اینجاست که هم پرداخت کننده و هم دریافت کننده از این اتفاق ناراضی است در صورتیکه اگر یک سوم این مبلغ در بودجه‌های عمرانی خرج شود بسیاری از معضلات کشور رفع خواهد شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.