مهلت ارائه شکایات نامزدهای انتخابات شورای اسلامی تا پایان روز سه شنبه

سخنگو و عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی گفت: نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای این استان تا پایان وقت اداری روز سه شنبه دوم خردادماه سال جاری می توانند شکایت های خود را به هیات نظارت تحویل دهند.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی، علی اکبر کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به تماس ها و پیگیری های نامزدها انتخابات پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و مردم با هیات عالی نظارت استان مرکزی، بر اساس قانون این هیات آماده دریافت شکایات نامزدها و مردم در خصوص نحوه برگزاری انتخابات در روز ۲۹ اردیبهشت ماه، نحوه انجام وظایف قانونی هیات های اجرایی در هفته انتخابات، فرآیند شمارش و اعلام نتیجه رای گیری است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه نتایج شوراهای اسلامی شهر اراک بعد از ساعت اداری روز یک شنبه اعلام شده است بر اساس قانون نامزدها به مدت ۲ روز(دوشنبه و سه شنبه) فرصت دارند شکایت های خود را به هیات های نظارت استان تحویل دهند.
سخنگو و عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی خاطر نشان کرد: همه نامزدها و مردم می توانند شکایت های خود را به هیات اجرایی ارایه و رونوشت آن را به هیات نظارت تحویل دهند و یا در صورت تمایل به صورت مستقیم این شکایت ها را هیات های نظارت شهرستان ها ارایه کنند.
کریمی گفت: هیات عالی نظارت برای احقاق حقوق نامزدها همه شکایت ها را با دقت مورد بررسی قرار داده و در چارچوب قانون اجازه تضییع حق هیچ نامزد یا داوطلبی را نمی دهد وبه گزارش ها ارایه شده که از مستندات کافی برخوردار باشند بر اساس قانون رسیدگی می شود.
یک میلیون و ۵۳ هزار و ۹۵۶ نفر واجد شرایط اخذ رای در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد ۷۸۸ هزار و ۱۳۰ نفر در این دوره از انتخابات رای خود را به صندوق ها انداختند.
یکهزار و ۷۰ شعبه اخذ رای برای ریاست جمهوری و یکهزار و ۴۲۰ شعبه برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی دایر بود.
پنج هزار و ۵۲۸ داوطلب شامل یکهزار و ۲۰۴ نامزد در ۳۳ منطقه شهری و پنج هزار و ۱۷۱ نامزد در ۸۶۳ روستای واجد تشکیل شورا با هم رقابت کردند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.