خبرگزاری فارس: پیام«نه» مردم استان مرکزی به روحانی

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی پیام شفافی برای مسئولان اجرایی استان داشت.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، پیروزی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در استان مرکزی و پیشی گرفتن آراء او بر حسن روحانی هشداری به ناکارآمدی مدیریت اجرایی استان مرکزی و در رأس آن استاندار مرکزی بود
امیدواریم رئیس‌جمهور منتخب و مشاورانش در گزینش استاندار استان مرکزی در چهار سال دوم دقت و ظرافت بیشتری را از خود به خرج دهند.
ناکارآمدی استاندار فعلی در سامان‌دهی به مشکلات عدیده استان به‌خصوص در حل مشکلات صنایع و اعتراضات کارگری و پاسخ گوئی به مطالبات مردم استان باعث شده است علی‌رغم همه‌ تخلفات صورت گرفته و تبلیغات فراوان حامیان روحانی، بازهم اکثریت مردم استان مرکزی به سید ابراهیم رئیسی روی دهند که امید می‌رود دولت در دوره جدید صدای اعتراض مردم استان را بشنود و استانداری در طراز استان و درشان مردم استان منصوب کند.
سیاسی بازی و سیاست زدگی از ویژگی‌های بارز استاندار فعلی است که بارها مورد اعتراض گروه‌ها و شخصیت‌ها و تذکرات نخبگان و نمایندگان استان قرارگرفته است، اما نه‌تنها از رفتارهای سیاسی و سیاسی بازی‌های او کاسته نشده، بلکه در ایام انتخابات و برگزاری انتخابات به اوج خود رسید و ناتوانی وی در رعایت اصل بی‌طرفی بر همگان مسجل شد.
علی‌رغم همه تخلفات وی در این انتخابات بازهم مردم استان رأی قاطع خود را به رقیب دولت که خواهان تغییر وضع موجود بودند، دادند.
دولت جدید باید بداند که قریب به ۵۰ درصد مردم استان از وضع موجود ناراضی‌اند و یک جمعیت معترض قابل‌توجهی را شکل داده‌اند که نادیده گرفتن رأی و نظر آنها در انتخاب مسئولان آتی کاری خطا و اشتباه است.
دولت باید بداند که نیمی از مردم استان به آنها رأی نداه اند و از میان کسانی که به تداوم دولت رأی داده‌اند بسیاری امید به تغییر و پیشرفت در امور را در ۴ سال آینده دارند و ما معتقدیم با حضور استاندار فعلی نه‌تنها ۵۰ درصد رقیب دولت در رقابت و مخالفت با دولت مصمم‌تر می‌شوند، بلکه از میان آن ۵۰ درصد موافق وضع موجود نیز بسیاری به جرگه مخالفان خواهند پیوست.
امیدواریم در دولت آتی استان مرکزی شاهد استانداری لایق و کارآمد باشد که کسب منافع حزبی و سیاسی خود را بر رسیدگی به امورات استان ارجح نداند.
استان مرکزی با مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کند که با تداوم مدیریت فعلی امیدی به حل مشکلات و تحقق وعده‌های دولت نیست و منتقدان با دقت وضعیت را رصد خواهند کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.