اعزام یکهزار و ۱۰۰ مبلغ دینی به نقاط مختلف استان مرکزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۱۰۰مبلغ دینی برای فعالیت های مذهبی در ماه مبارک رمضان به نقاط مختلف شهری و روستایی این استان اعزام شدند.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری برنا مرکزی ؛ حجت الاسلام صفر قربانپور افزود: ۲۰۰ نفر از این مبلغان زن و بقیه مرد هستند.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد این مبلغان از حوزه های علمیه استان مرکزی و بقیه نیز از حوزه های علمیه دیگر نقاط کشور به مناطق شهری و روستایی این استان اعزام می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: در دهه مساجد (۱۰ روز آخر ماه شعبان) حدود ۲ هزار مسجد در نقاط مختلف استان مرکزی برای ماه مبارک رمضان غبار روبی شده اند که در همه این مساجد نماز جماعت اقامه و محافل انس با قرآن کریم نیز برگزار می شود.

وی گفت: تشریح و تبیین جایگاه ولایت فقیه در دین مبین اسلام، ترویج و گسترش اخلاق اسلامی، تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی و آگاه سازی جوانان از توطئه های فرهنگی دشمنان از مهمترین محورهای سخنرانی های مبلغان دینی اعزامی در ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام قربانپور اظهار کرد: توزیع قرآن کریم وبرپایی آیین جزء خوانی قرآن در نقاط مختلف شهری و روستایی از دیگر برنامه های این اداره کل در ماه مبارک رمضان است.

وی اضافه کرد: در شب های قدر نیز برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در مساجد و تکایای شاخص استان در نظر گرفته شده و در روز ۲۱ ماه مبارک رمضان نیز دسته ها و هیات های مذهبی آیین عزاداری مولای متقیان را برگزار می کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.