اطعام و افطار ۸۶ هزار نفر در بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان در سال ۹۵

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: سال گذشته در طرح اطعام ساده ۸۶ هزار نفر در بقاع متبرکه استان مرکزی اطعام شدند.

به‌گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ حجت‌الاسلام اصغر سلطانی معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به عملکرد و اقدامات فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان در طول ماه مبارک رمضان سال گذشته در طرح “ضیافت الهی” گفت: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، آئdن ترتیل خوانی قرآن کریم به صورت منظم، برپایی خیمه‌های معرفت، افطاری ساده، طرح “خدیجه مادر امت”، برگزاری جشن میلاد کریم اهل بیت(ع)، توزیع بسته‌های غذایی در بین خانواده‌های نیازمند از جمله برنامه های اجرایی در طرح “ضیافت الهی” سال گذشته در سطح بقاع متبرک استان مرکزی بوده است.

وی افزود: در طرح اطعام ساده ۸۶ هزار نفر در بقاع متبرکه اطعام شدند، همچنین برنامه “خدیجه؛ مادر امت” ویژه ایام وفات حضرت خدیجه در ۱۱ بقعه و جشن میلاد کریم اهل بیت(ع) در ۲۳ بقعه شاخص استان با حضور دوستداران اهل بیت(ع) اجرایی شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: برپایی مراسم شب‌های لیالی قدر در بقاع استان مرکزی که در این بین در ۳۲ بقعه این مراسم با حضور روزه‌داران کثیری برگزار شد.

حجت‌الاسلام سلطانی برپایی نماز عید فطر و تبلیغات محیطی و برنامه‌های متعدد دیگر را از جمله دیگر برنامه‌های انجام شده معاونت امور فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها، تبدیل این بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورها و اعتقادات، ایجاد فضای معنوی در جامعه به ویژه بین نسل جوان و نوجوان، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآن و ایجاد محافل انس با قرآن کریم است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.