بازداشت چهار متخلف انتخاباتی در نوبران

دادستان عمومی و انقلاب اراک از بازداشت چهار متخلف انتخاباتی در نوبران که تخلف آنها مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی بود، خبر داد.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی، عباس قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اعلام این خبر افزود: به جز شهرستان ساوه حدود ۵۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان مرکزی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: تعدادی از کارکنان دولتی مرتکب تخلفاتی شدند که پرونده آنها مفتوح است و مواردی که در صلاحیت مرکز بوده مورد رسیدگی قرار گرفته است.

قاسمی ادامه داد: تعداد پرونده‌های تخلفاتی ساوه هنوز اعلام قطعی نشده است، اما احتمال می‌رود که ۲۳ پرونده در آنجا تشکیل شده باشد.

وی ادامه داد: بنابراین مجموع پرونده‌ها بعلاوه پرونده‌های ساوه می‌تواند به حدود ۷۶ پرونده برسد. از این تعداد ۲۵ پرونده مربوط به شهرستان اراک، ۲۳ پرونده متعلق به شهرستان ساوه بوده و مابقی مربوط به دیگر شهرستان‌های استان است.

دادستان اراک گفت: برخی از شهرستان‌ها بدون تخلف بودند، در برخی شهرستان‌ها همچون خمین تخلفات زیاد بوده است که تعدادی از این تخلفات با تذکر حل شده است. مواردی که دارای ادله قوی بودند در حال رسیدگی هستند.

قاسمی با تاکید بر اینکه نحوه برخورد با متخلفان انتخاباتی براساس قانون است، اظهار کرد: ملاک ما تنها قانون است و اگر ادله کافی موجود بوده و تخلف محرز باشد به هیچ وجه مسامحه نداریم و اگر ادله تکمیل شود با متخلفان برخورد می‌شود. در مورد پرونده‌های با ادله ضعیف نیز با توجه به وضعیت ادله تصمیم گیری می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.