شادی مردم اراک از برگزاری انتخابات شکوهمند و پیروزی روحانی

هواداران و حامیان دکتر حسن روحانی منتخب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در یکی از خیابان های اصلی شهر اراک به شادی پرداختند.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از ایرنا، ابراز شادی هواداران و گروههای مختلف مردم اراک به صورت خود جوش و پس از اعلام رسمی پیروزی روحانی درشامگاه شنبه در این شهرستان آغاز شد.
نقاط مختلف کلانشهر اراک از جمله خیابان شهید شیرودی این شهر مملو از خودرو و جمعیت بود و هواداران به نشانه شادی با تکان دادن پارچه های به رنگ بنفش نماد رنگ انتخاباتی حسن روحانی و در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران به شادی پرداختند.
رانندگان خودروهای عبوری در این خیابان با بوق زدن های ممتد و نصب پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران همراه با عابران پیاده حاضر، به شادی مشغول شدند.
ترافیک مسیر میدان راه آهن تا میدان ولیعصر اراک بسیار سنگین بود و هر لحظه بر تعداد خودروها افزوده می شود.
ازدحام جمعیت به ویژه حضور گسترده موتورسواران در این خیابان سبب بروز ترافیک سنگین و اتسداد مسیر منتهی به مرکز شهر شده است.
هواداران دکتر حسن روحانی با شعارهایی از جمله ‘ روحانی جونمه، رئیس جمهورمه’ و ‘ سلام بر روحانی ، درود بر هاشمی’ مراتب شادی و شعف خود را ابراز کردند.
هوداران از نخستین ساعات شامگاه شنبه در خیابان شهید شیرودی حضور یافته اند و در مقابل ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان مرکزی تجمع آرام و جشن پیروزی برپا کرده اند.
میزان مشارکت واجدان شرایط رای استان مرکزی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا ۷۸ و ۷۴ صدم درصد بود.
یک میلیون و ۵۳ هزار و ۹۵۶ نفر واجد شرایط اخذ رای در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد ۷۸۸ هزار و ۱۳۰ نفر در این دوره از انتخابات رای خود را به صندوق ها انداختند.
یکهزار و ۷۰ شعبه اخذ رای برای ریاست جمهوری و یکهزار و ۴۲۰ شعبه برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی دایر بود.
پنج هزار و ۵۲۸ داوطلب شامل یکهزار و ۲۰۴ نامزد در ۳۳ منطقه شهری و پنج هزار و ۱۷۱ نامزد در ۸۶۳ روستای واجد تشکیل شورا با هم رقابت کردند.
دست اندرکاران انتخاباتی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستای استان ۲۵هزار نفر بودند.
دکتر حسن روحانی با بیش از ۲۳ میلیون رای و کسب ۵۷ درصد آرا به عنوان رئیس جمهورمنتخب مردم ایران معرفی شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.