آغاز کار شمارش آرای انتخابات در استان مرکزی

با نواخته شدن زنگ پایان رای گیری توسط وزارت کشور، کار شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، جمعه شب در استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از ایرنا، پنج هزار و ۸۲۸ نامزد انتخاباتی شوراهای اسلامی در استان مرکزی با هم رقابت داشتند که پنج هزار و ۱۷۱ نامزد در حوزه های روستایی و یکهزار و ۲۰۴ تامزد نیز برای تصاحب کرسی های شوراهای اسلامی شهرها رقابت کردند.
از ساعت هشت صبح روز جمعه با اعلام ستاد انتخابات کشور کار رای گیری در یکهزار و ۷۰ شعبه اخذ رای استان مرکزی برای انتخابات ریاست جمهوری و یکهزار و ۴۲۰ شعبه رای گیری انتخابات شوراها آغاز شده بود که در ساعات پایانی به دلیل تراکم و ازدحام جمعیت رای دهنده، زمان رای گیری در چندمرحله تمدید شد.
۷۰۷ شعبه اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری ثابت و ۳۶۳ شعبه سیار بود و از مجموع شعب دایر برای انتخابات شوراهای اسلامی استان نیز یکهزار و ۳۹۹ شعبه ثابت و ۲۱ شعبه سیار بود.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: با اعلام وزارت کشور در اصلی شعب اخذ رای بسته شد ولی عوامل اجرایی موظف هستند از افرادی که هنوز در صف ایستاده اند، رای گیری به عمل آورند.
شکرالله حسن بیگی افزود: کار شمارش آرا توسط عوامل اجرایی مستقر در شعب اخذ رای انجام می شود و صورتجلسه آن برای هیات های اجرایی و نظارت ارسال می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با اتمام شمارش آرا و جمع بندی نتایج و تایید ستاد انتخابات و وزارت کشور در کوتاهترین زمان ممکن منتخبان شورایی و ریاست جمهوری در حوزه های انتخابیه در فردا(شنبه) به تدریج اعلام شود.
استان مرکزی با یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۰۵ نفر جمعیت، در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۳ هزار و ۹۵۶ واجد شرایط رای داشت.
۲۵ هزار عوامل انتخاباتی شامل نیروهای اجرایی، نظارتی، بازرسان، امنیتی و انتظامی برگزاری انتخابات استان مرکزی را برعهده داشتند.
در ۳۳ حوزه شهری استان مرکزی تکلیف ۱۷۷ کرسی شورایی و در ۸۶۳ روستا تکلیف ۲ هزار و ۶۶۰ کرسی پارلمان محلی در این دوره از انتخابات روشن می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.