مطالبه برخورد با قانون شکنی و استفاده از بیت المال در تبلیغات

امام جمعه اراک گفت: دستگاه‌های قضایی و نظارتی با قانون شکنی، اقدامات غیراخلاقی و استفاده از بیت المال در تبلیغات برخورد کنند.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در ایراد خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به اهمیت اجرای قانون اظهار داشت: عمل به قانون باید در راس همه امورات مسئولان قرار بگیرد و نباید به‌خاطر اینکه فردی در جایی رای بیاورد دست به هر دروغی بزنیم و رفتار نامناسبی از ما سر بزند.

وی افزود: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان قرار گرفته‌ایم و به این سب از همه مردم درخواست دارم که با همتی بلند و ایمانی مستحکم از ماه ضیافت الهی استقبال کنند و در این زمینه خانواده‌ها هم برای تشویق و ترغیب فرزندان خود که می‌خواهند روزه گرفتن را آغاز کنند برنامه داشته باشند و نگاه ویژه‌ای به این افراد شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: مردم اراک از نخستین لحظات زمان آغاز اخذ آرا حضور شکوه‌مندی را در پای صندوق‌های رای تداعی کردند و باید گفت که برنده واقعی انتخابات ملت ما هستند که د طول سال‌های سپری شده ثابت کرده‌اند در پیوندی که با امام راحل، شهدا و رهبر انقلاب اسلامی بسته‌اند همواره استوارند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی ادامه داد: همه مردم ایران پای حفظ و پاسداری از دستاوردهای خون شهدا ایستاده‌اند و در این مسیر بر سر آرمان‌های خود با هیچ احدی معامله نمی‌کنند

وی عنوان کرد: منتخبان شوراها و همچنین منتخب ریاست جمهوری باید قدردان حضور مردم باشند و در خدمت گذاری به آنها از هیچ کوششی فروگذار نکنندو این منتخبان باید آرمان‌های امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و شهدا را به‌طور کامل حفظ کنند و پاسدار حریم قانون اساسی کشور باشند.

امام جمعه اراک اضافه کرد: وظیفه اصلی نماینده مردم عدالت گستری و احقاق حقوق مردم بوده و همه مردم انتظار دارند که نماینده منتخب آنها از هیچ کوششی در راستای کمک به مردم و به‌ویژه مستضعفان دریغ نکنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به برخی از هنجارشکنی‌ها در دوران تبلیغات اخیر گفت: انتظار داریم در انتخابات‌های آینده قانون شکنی، اقدامات غیراخلاقی و استفاده از بیت المال در تبلیغات برخی افراد حذف شود و دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر حفظ سرمایه‌های ملی باید تلاش کنیم و این‌طور نباشد که خدای ناکرده برای اینکه فردی در جایی رای بیاورد به هر دروغی دست بزنیم و به هر رفتار نامناسبی متوسل شویم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: در مناظره‌ها و ستادهایی انتخاباتی رفتارهایی از سوی برخی‌ها صورت گرفت که خلاف اخلاق بوده است، می‌طلبد دستگاه‌های امنیتی و انتظامی اجازه ندهند قانون زیر پا گذاشته شود.

وی تصریح کرد: نباید برای رسیدن به قدرت قانون را زیر پا گذاشته و نقض قانون کنیم، استفاده از بیت‌المال و سوء استفاده از آن گناهی نابخشودنی است.

امام جمعه اراک با اشاره با حماسه ۹ دی گفت: مبادا فردای انتخابات یک سری افراد بخواهند از رای مردم سوء استفاده کنند که اگر اینطور باشد، به طور قطع ملت ایران نخواهند نشست و با خلق حماسه‌ای عظیم و حتی بزرگتر از ۹ دی مشت گره کرده خود را بر دهان توطئه گران و یاوه‌گویان می‌کوبند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: در همین روزهای اخیر عربستان ۶۸ میلیون دلار برای پذیرایی از ترامپ هزینه کرده درحالی که در نقطه ی مقابل آن مظلومان منطقه در برابر این گرگ‌های آدم خوار در تنگنا هستند.

وی تصریح کرد: مسئولان بدانند چنانچه دشمنان به سبب کوچکترین رفتار اشتباه، سوء استفاده ای را مرتکب شود، این مقام مسئول چه پاسخی را خواهد داد و آیندگان پیرامون این نوع رفتار چه رفتاری از خود بروز می‌دهند.

امام جمعه اراک با اشاره به افرادی که در انتخابات رای نمی‌آورند گفت: میدان های بسیار زیادی برای خدمت وجود دارد و کسانی که موفق به پیروزی در انتخابات نمی شوند باید دقت داشته باشند که عرصه ها و زمینه‌های بسیاری در کشور وجود دارد که می‌توانند با ورود به این عرصه‌ها به جمهوری اسلامی ایران خدمت کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.