تعداد سمن‌ها در استان مرکزی بالاتر از میانگین کشوری است

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: ۴۰۰ سازمان مردم نهاد در سطح استان وجود دارد و از شاخص میانگین کشوری بالا‌تر است و ۶۱ درصد سمن‌های ما طول عمر ۱۰ ساله دارند.

به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی و به نقل از ایلنا، غلامرضا فتح آبادی در مراسم اختتامیه هشتمین نشست منطقه‌ای سمن‌های حوزه زنان و خانواده که به میزبانی استان مرکزی به مدت سه روز در اراک برگزار شد افزود: سالانه ۱۹ سمن در استان تشکیل می‌شود که از این تعداد ۲۴ درصد در حوزه خیریه، ۹ درصد در حوزه سلامت و ۵ درصد در حوزه فرهنگی فعالیت دارند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی بیان داشت: در رابطه با فعالیت سمن‌ها در استان، ۳۵ درصد اعضای هیئت مدیره سمن‌ها خانم‌ها هستند، در توزیع مدیرعامل سهم خانم‌ها کمتر از ۳۰ درصد است. ۷۵ درصد سمن‌ها دارای مکان مستقل می‌باشند و ۳۲ درصد دارای سایت هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار نفر به طور مستقیم و ۱۰۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم تحت پوشش سمن‌های استان قراردارند ادامه داد: فتح آبادی: جامعه معلولین استان در همه انواع معلولیت تحت حمایت سمن‌ها قرار دارند، از نظر جمعیت پوششی سمن‌ها در استان گروه‌های سنی مختلف و از اقشار مختلف جامعه از روحانیت تا افراد تحصیل کرده و زنان در موقعیت‌های مختلف اجتماعی عضو سمن‌ها هستند.

فتح آبادی تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت مشارکت‌های مردمی در استان مرکزی از جایگاه مناسبی برخوردار است و سازمان‌های مردم نهاد در بسیاری از موارد جلو‌تر از دولت حرکت می‌کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.