پاکسازی منطقه تفریحی گردو در اراک از پسماند

در این حرکت فرهنگی مردم از میدان کوهنورد تا استخرهای ایجاد شده در این منطقه پسماند های اطراف را در کیسه های توزیع شده زیست محیطی جمع آوری کردند.
به گزارش اخبار روزانه استان مرکزی ، مدیر موسسه محافظان طبیعت اراک در حاشیه برگزاری این برنامه در گفت و گو با ایرنا افزود: توسعه فرهنگ سازی در خصوص جمع آوری پسماندها و مواد زاید رها شده در طبیعت، آشنایی بیشتر مردم با طبیعت و جلوگیری از آسیب به محیط زیست از مهمترین اهداف این برنامه است و در راستای اجرای این برنامه ۳۰۰ کیسه بین مردم توزیع شد.
محمد بختیاری افزود: محیط زیست یک گنجینه با ارزش و یک امانت است که باید به خوبی حفظ و در اختیار نسل های آینده قرار گیرد و در حفظ آن همه مسئول هستند.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار برنامه پاکسازی محیطی از مواد زاید در منطقه گردو انجام شده و در طول این برنامه ها ۳۰۰ کیسه زباله جمع آوری شده است.
مدیر موسسه محافظان طبیعت اراک اضافه کرد: نهال کاری با مشارکت مختلف مردم و معرفی نقاط مختلف تفریحی اراک از مهمترین برنامه های پیش روی این موسسه است.
دره گردو یک منطقه نمونه گردشگری است که با وسعت ۱۰۰ هکتار در جنوب شهر اراک قرار دارد و از آب و هوای مناسب، طبیعت بکر و مسیر دسترسی آسان برخوردار است و دلیل نامگذاری این منطقه وجود روستای گردو و همچنین درختان بسیار گردو در این دره است.

*** برگزاری جشنواره پیاده روی خانوادگی و جشن انقلاب در اراک
در پنجمین روز از دهه فجر جشنواره پیاده روی خانوادگی و جشن انقلاب در پارک ملت اراک برگزار شد.
در این جشنواره که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی برگزار شد جمع کثیری از اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
اجرای برنامه های شاد و متنوع، مسابقات ورزشی مختلف و اهدای جوایز از مهمترین برنامه های این جشنواره بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.