رونمایی از طرح آموزش به شرط اشتغال در استان مرکزی

به گزارش مرکزی دیلی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این طرح نیاز سنجی نیروی انسانی مورد نظر از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی انجام شده و مهارت آموزی هدفمند در زنجیره کارآفرینی استان دنبال می شود.

سیدبهرام نجفی زاده افزود: با اجرای این طرح فرصت شغلی یکسانی برای مهارت آموزان فراهم می شود تا با شرکت در دوره های آموزشی و کسب مهارت در صنایع استان به کار گیری شوند.

وی توضیح داد: از این پس صنایع و واحدهای تولیدی استان تعداد و تخصص مهارتی مورد نیاز را به اداره کل فنی و حرفه ای اعلام می کنند و پس از برگزاری دوره های آموزشی در پایان دوره، مهارت آموزانی که حایز شرایط اشتغال شده اند برای فعالیت در واحدهای صنعتی معرفی می شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: این استان به عنوان قطب چهارم صنعت کشور دارای ظرفیت بالایی در جذب مهارت آموزان است و با توجه به تقاضاهای متعدد مدیران صنعتی مبنی برمعرفی افراد آموزش دیده ماهر، ایجاد بانک اطلاعاتی و نظام رصد اشتغال مهارت آموزان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: با این اقدام فرصتی برای افراد جویای کار فراهم شده تا با فراگیری آموزش فنی وحرفه ای در چرخه کاریابی تخصصی به صورت هدفمند قرار بگیرند.

نجفی زاده افزود: سامانه معرفی نیروی کار آموزش دیده و ماهر به واحدهای صنعتی استان مرکزی نیز در هفته مهارت رونمایی شد.

وی توضیح داد: مدیران و صاحبان صنایع استان می توانند برای تامین نیروی انسانی ماهر به سامانه اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی، هدف از برپایی این نمایشگاه را ایجاد اشتغال، کاهش آسیب های اجتماعی بعد از فراگیری دوره های آموزش فنی وحرفه ای و معرفی بیش از ۶۰ حرفه به علاقه مندان عنوان کرد.

سید بهرام نجفی زاده افزود: این نمایشگاه با ۶۷ غرفه در یک هزارو ۷۰۰ مترمربع در محل نمایشگاه های بین المللی استان برپا شده و تا نهم مرداد ماه برای بازدید عموم دایر است.

وی توضیح داد: ۲۰مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای و دستگاه های وابسته به مهارت آفرینی در برپا این نمایشگاه مشارکت دارند.

نجفی زاده گفت: در این غرفه ها توانمندی های آموزشی، حرفه های مختلف در حوزه فنی و حرفه ای، آثار، نتایج و پیامدهای آموزشی، آمار فراگیران در رشته های گوناگون و تسهیلات کاریابی کارآموزان ارایه شده است.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی هم اینک با بیش از ۲۷۰ آموزشگاه آزاد و ۲۰ مرکز دولتی کار آموزش مهارت های مختلف را در این استان برعهده دارد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.