تاکید استاندار مرکزی استاندار مرکزی بر حل مشکلات کلانشهر اراک

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمود زمانی‌قمی ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: جلسات مستمر هماهنگی و بررسی مشکلات شهر با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط تا زمان بررسی کامل، تصمیم‌گیری و اتخاذ راهبرد برگزار شود.

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در راستای خدمت‌رسانی بهینه به شهروندان با شورای شهر کلانشهر اراک همکاری کنند.

استاندار مرکزی شورای شهر را مهم‌ترین نهاد کلانشهر اراک عنوان کرد و افزود: این نهاد می‌تواند بر اساس جایگاه خود به استاندار پیشنهاد دهد.

زمانی‌قمی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و نظارت اعضای شورا تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری با هماهنگی حوزه عمرانی مشکلات شهر را احصاء و دسته‌بندی کنند تا در جلسات تخصصی با حضور مدیران دستگاه‌ها بررسی شده و راهبردهای مورد نیاز اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات شهر نیازمند هماهنگی بین‌بخشی و تعامل مدیران است، در مورد حل معضل زمین‌های ولی‌آباد و صالح‌آباد دستور احیاء و تشکیل ستاد ساماندهی را صادر کرد و ادامه داد: برخی از مشکلات شهر نیازمند تأمین اعتبارات است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: آنچه که در هشت سال دولت قبل اتفاق افتاده فاجعه دردناک به تمام معنا بوده و خارج شدن از آن از قدرت و اعتبار فعلی خارج است.

زمانی‌قمی با بیان اینکه با نصف سود پول تخلفات مالی که در دولت گذشته رخ داده می‌توانستیم بسیاری از مشکلات عمرانی را رفع کنیم، تصریح کرد: تخلفات مالی در تمام دولت‌ها رخ می‌دهد ولی تخلفاتی که در دولت قبل رخ داد، بی‌مانند است.

وی در ادامه با بیان اینکه در دولت قبل ۸۹۰ نیرو به دولت اضافه شده است که از این تعداد ۴۹۰ نفر خلاف قانون جذب شده‌اند، افزود: اگر به طور متوسط ۱٫۵ میلیون تومان هزینه هر نفر باشد ماهانه ۶۰۰ میلیارد هزینه دارد که بسیاری از کارهای عمرانی در شهر با همین میزان اعتبار قابل انجام است.

استاندار مرکزی بیان داشت: در ۵۳ سال گذشته (از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۹۱) کشور در سال ۹۱ منفی‌ترین رشد اقتصادی را داشته با وجود اینکه بیشترین درآمد ارزی را داشته است.

وی ادامه داد: رشد اقتصادی در زمان تحویل دولت قبل ۶ درصد بوده و زمانی که تحویل دولت تدبیر و امید شد، منفی ۶ درصد بود و علاوه بر این دولت یازدهم با مشکلاتی چون خزانه خالی، نقدینگی بالا و تورم ۴۰ درصد و جنگ نفت نیز مواجه بود.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.