برگزاری همایش پلیس و اصناف استان مرکزی

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از ایرنا، در این همایش یک روزه که با هدف ایجاد تعامل بیشتر پلیس و اصناف در برقراری امنیت پایدار برگزار شد، راهکارهای افزایش ضریب ایمنی در صنوف مختلف ارایه و به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در این همایش گفت: در هیچ نقطه ای از دنیا پلیس به تنهایی قادر به ایجاد برقراری امنیت پایدار در جامعه نیست.

سردار عزیزالله ملکی افزود: پلیس نظم دهنده امنیت است و همه در تولید امنیت سهیم هستند و باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

وی بیان کرد: پلیس استان مرکزی در سال ۹۳ با توفیق چشمگیری در ماموریت های محوله داشته و از ۲۰ شاخص در نظر گرفته شده، در ۹ شاخص موفق به کسب رتبه های اول و دوم شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: امنیت مطلوب در این استان حاکم است و ارتقای امنیت بیشتر در گرو مشارکت و تعامل گسترده تر مردم است.

سردار ملکی عنوان کرد: بر اساس نظر سنجی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، مبارزه با سرقت و موادمخدر از مهمترین مطالبات مردم از پلیس است و این دو امر جزو برنامه های اولویت دار امسال است.

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این همایش گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب تاکنون از هر اقدامی برای ضربه زدن به این انقلاب استفاده کرده اند.

سرهنگ احمد عباسی افزود: ناامن کردن امنیت داخلی در اوایل کشور و ترور شخصیت هایی مانند شهید رجایی، شهید باهنر و شهید دکتر بهشتی، جنگ تحمیلی هشت ساله، جنگ نرم و تهاجم فرهنگی، جنگ اقتصادی، تحریم و ترور دانشمندان هسته ای از جمله اقداماتی بوده که دشمنان برای ضربه زدن به این نظام مقدس انجام داده اند اما تاکنون موفق نشده اند.

وی بیان کرد: دشمنان بدانند ایران عراق نیست که شش هزار تروریست داعش وارد آن شود و سرویس های اطلاعاتی آن خواب بمانند.

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: همه در برابر انقلاب مسوولیت دارند و برای حفظ ارزش های آن باید تلاش کنند و مراقب توطئه های دشمنان باشند و تنها گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند.

سرهنگ عباسی گفت: امنیت خوبی در استان مرکزی وجود دارد و صنوف مختلف در برقراری امنیت سهم به سزایی دارند و این قشر باید روز به روز تعامل خود را با پلیس افزایش دهند.

وی بیان کرد: اولویت اول امنیتی صنوف استان مرکزی با اتحادیه طلافروشان است و انتظار است این بخش همکاری های لازم را با پلیس داشته باشند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در این همایش گفت: شش فقره سرقت طلافروشی سال گذشته در این استان در شهرستان های دلیجان، زرندیه، تفرش، میلاجرد، اراک و خمین به وقوع پیوست که از این تعداد پنج فقره آن کشف شده است.

سرهنگ رضا احمدی افزود: بیش از ۳۱ درصد سرقت های صورت گرفته پارسال این استان مربوط به سرقت های خرد بود و یکی از رویکردهای مهم این پلیس در سال جاری مبارزه و برخورد جدی با خریداران اموال مسروقه است.

وی بیان کرد: ۳۷۳ بازدید از کارگاه های ضایعاتی و خرید قطعات خودرو در سال گذشته توسط این پلیس انجام شده افزایش نظارت بر این واحدها از برنامه های مهم است.

رییس اتاق اصناف استان مرکزی در این همایش گفت: یکی از مسایل مهمی که پلیس دنیا با آن مواجه است بحث سرقت است.

جمشید زند افزود: هر چقدر افراد جامعه نسبت به سرقت بی تفاوت باشند میزان این جرم افزایش می یابد و توجه به این مهم ضروری است.

وی بیان کرد: مردم وظیفه دارند پلیس را در ایجاد امنیت پایدار کمک دهند و آموزش بهترین ابزار در این رابطه است.

رییس اتاق اصناف استان مرکزی ادامه داد: صنوف در برقراری امنیت پایدار و تعامل با پلیس وظیفه سنگینی برعهده دارند که نباید از آن غافل شوند.

زند اظهار کرد: استفاده از تجهیزات ایمنی در واحدهای صنفی برای پیشگیری از سرقت ها و رعایت ساعات کار فعالیت صنوف به ویژه طلافروشان از جمله مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: استان مرکزی به دلیل دارا بودن امنیت مطلوب مکانی مناسب برای سرمایه گذاری است.

۲۳ هزار و ۱۳۳ واحد صنفی در قالب ۵۰ اتحادیه در کلانشهر اراک در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت اقتصادی دارند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.