گشایش نمایشگاه عکس عطر باران در اراک

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، همزمان با آغاز هفته‌ی دفاع مقدس افتتاحیه نمایشگاه عکس عطر باران با حضور ناخدا یکم بهرام جعفری از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جمعی از مسئولین استان در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد.

جعفری، برگزاری این نمایشگاه را تلاشی در راستای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ی شهدای گمنام عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه مفهوم استقبال از شهدای گمنام به خوبی بیان شده است.

وی با اشاره به تأثیر مثبت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در ارائه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: با انتقال این فرهنگ و تأثیرگذاری آن در نسل‌های آینده می‌توان شاهد رشد و شکوفایی جامعه‌ی اسلامی بود.

جعفری یادآوری حوادث دوران دفاع مقدس را برای فرزندان از نیاز‌های اساسی مورد توجه کشور تلقی کرد و افزود: بیان اینکه چه حوادثی در دیروز ایران وجود داشته است بر عهده‌ی ‌ماست و یادآوری دلاورمردی‌‌های رزمندگان و تمامی شهدای گرانقدر در برابر دشمن و دفاع از مرز‌های اسلامی از وظایف مهم به ‌شمار می‌آید.

وی ایجاد مراکز و برگزاری نمایشگاه‌هایی از این قبیل، دعوت از هنرمندان سایر استان‌ها و همچنین برگزاری مسابقات عکس و نقاشی به صورت نمادین را راهکاری برای افزایش سطح فرهنگ مقاومت و شهادت عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، در حاشیه‌ی برگزاری این نمایشگاه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت: در واقع این نمایشگاه نمایانگر صفحاتی از تاریخ زرین این کشور پهناور بوده و موجب انتقال مفاهیم آن به نسل‌های آینده است.

حسین شاکری انتقال مفاهیم دفاع مقدس را جدی‌ترین وظیفه عنوان کرد و تأکید کرد: باید دانست ماجرای هشت سال دلاوری رزمندگان در صحنه‌های نبرد مسئله‌ای عظیم است و باید بازخورد و تأثیر آن در نسل‌های بعد هویدا شود.

وی ادامه داد: وظیفه‌ی ما در دستگاه‌های فرهنگی زنده نگاه‌داشتن این مقطع تاریخی است.

شاکری به تعداد کم چنین نمایشگاه‌هایی در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: بدلیل نبود زیرساخت‌‌های لازم، گالری برای نمایش عکس در شهرستان اراک وجود ندارد و اعتبارات کم فرهنگی نیز به رفع ‌نیاز‌های موجود کمکی نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، داوود کرمی معاون هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، استان مرکزی نیز برگزاری این نمایشگاه‌ را روایت تصویری از شهدای‌گمنام دانست و گفت: این نمایشگاه با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه که با محوریت تشییع شهدای گمنام از سال ۸۶ تاکنون برپا شده ۴۰ قطعه عکس به ابعاد ۷۰×۴۰ با همکاری انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی به نمایش در آمده است.

کرمی بیان کرد: تمامی عکس‌ها سرشار از اعتقاد قلبی است و در ارتقای فرهنگ شهادت در نسل‌های آینده تأثیر بسزایی دارد.

وی گفت: این نمایشگاه از امروز تا ششم مهرماه صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصر از ساعت ۱۷ الی ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان بوده و بازدید برای عموم آزاد است.

‌وی همچنین به برگزاری برنامه همایش تئاتر آسمانی‌ها به مناسبت گرامیداشت هفته‌ی دفاع مقدس و اجرای دو نمایش به‌ نام‌های یک شب بی‌پایان از دوم تا ششم مهرماه و همچنین سوغات سربی از هشتم تا ۱۲ مهر از ساعت ۱۷ عصر در فرهنگ‌سرای آیینه اشاره کرد .

کرمی اجرای همایش تئاتر آسمانی را در راستای حمایت از حوزه‌ی دفاع مقدس برشمرد و گفت: این همایش بمنظور پاسداشت خون شهدا با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حوزه هنری، اداره کل بنیاد شهید و فرهنگ‌سرای آیینه برگزار می‌شود. ‌

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.