معرفی برترین های جشنواره تئاتر استان مرکزی

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرنگار مهر، بهروز بقایی بازیگر کشور و داور بیست وششمین جشنواره تئاتر استان ظهر پنجشنبه در مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان مرکزی در اراک ضمن توصیه به بازیگران تئاتر افزود: بازیگران باید فرم و محتوا را رعایت کنند.

وی با تاکید بر حفظ تعادل در بازیگری در تمام شرایط سخت گفت: یک بازیگر به مانند یگ گربه که که در هرصورت که می افتد به صورت چهارپا به زمین می آید و تعادل خود را حفظ می کند در صحنه عمل کند و تعادل خود را حفظ کند.

بقایی با اشاره به اینکه تعادل در زندگی روزمره نیز به کار می آید و توصیه به بازگشت به خویشتن در انسان گفت: انبارعظیمی از معرفت در ایران و اسلام داریم و حیف است که فرنگی ها از این مولفه های ایرانی و اسلامی استفاده کنند اما متاسفانه نگاهمان به این مولفه ها نیست.

استاندار مرکزی نیز در این مراسم گفت: استان مرکزی، استان عالم خیز و هنرمندپروری است که از سوابق علمی و هنری بالایی برخوردار است و دانشمندان و هنرمندانی با ارزشی را معرفی کردند که از گذشته به دنبال توسعه علمی و هنری بودند.

هنرمندان تئاتر استان امروز در عرصه سینما و تلویزیون صاحب نظر هستند

محمدحسین مقیمی با اشاره به اینکه هم اکنون اهمیت به هنر در تمامی سطوح مختلف در شهرستان های استان دیده می شوندادامه داد: هنرمندان تئاتر استان امروز در عرصه سینما و تلویزیون صاحب نظر و مطرح- هستند که باید قدرشان را دانست.

وی گفت: با وجود امکانات بسیار ضعیف در سطح تئاتر استان ما هم اکنون شاهد هنرمندان فعال و اثر گذار و همچنین نمایشنامه هایی هستیم که در سطح  ملی مطرح می شوند.

استاندار مرکزی بیان کرد: هم اکنون در استان سالن های نمایشی محدود است ولی با همین امکانات ما، تئاتر استان در کشور نام دار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز  گفت: جشنواره تئاتر نشان می دهد که هنرمندان این استان با وجود کمبود امکانات و حمایت مالی تلاش کردند تا در این عرصه باقی بمانند.

حسین شاکری افزود: دغدغه، احساس وظیفه و مسئولیت موجب شده تا چراغ انجمن های مختلف هنری در استان صحنه روشن نگاه دارند.

وی گفت: تلاش مجموعه ارشاد فراهم کردن امکانات زیرساختی در شهرستان ها و حمایت های مالی از هنر و هنرمند است تا شاهد اتفاق های بهتر و انتظار داریم که هم بچه های استان در سطح کشور بدرخشند.

استان مرکزی، قطب فرهنگی و پایتخت مفاخر

شاکری ادامه داد: استان مرکزی، قطب فرهنگی و پایتخت مفاخر بنابراین انتظار درخشیدن بهتر و پیوسته تر است. وی گفت: همچنین از داوران تشکر می کنیم که بدون هیچ اعمال نظر صرفا از جنبه تکنیکی آثار را بررسی می کردند.

در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان مرکزی هشت نمایش از میان 21 نمایش متقاضی برای شرکت در جشنواره بودند که پس از بازبینی توسط کیوان نخعی، احسان ملکی و امیر زاوش انتخاب شدند.

نمایش های جفت هیچ به نویسندگی و کارگردانی افق ایرجی، کافی شاپ به نویسندگی و کارگردانی شهرام سلطانی، وقتی به آسمان نگاه می کنم.. به نویسندگی فاطمه مکاری، واپسین رقص برگ با باد به نوسیندگی امیر زاوش و سینا دلشادی و کارگردانی بهمن پارسا آرا، یک شب بی پایان به نویسندگی و کارگردانی سید محمد محمدی از اراک، نمایش های یافت آباد به نویسندگی سید محمد مساوات و کارگردانی علی رفیعی از دلیجان، اعترافاتی برای زنان به نویسندگی محمد امیر یاراحمدی و کارگردانی میثم کرمی از محلات و رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه به نویسندگی رضا شاهبداغی و کارگردانی مهدی محمدی به روی صحنه رفتند.

داوری این جشنواره توسط بهروز بقایی، علی عسکر علیزاده مقدم و محمدرضا الوند انجام شد که هیئت داوران در پایان برگزیدگان جشنواره به شرح ذیل اعلام کرد:

بازیگری زن : اول: مهناز حسینی برای نمایش رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه ، دوم : سمیه بختیاری برای نمایش کافی شاپ و سوم: مهسا نظری برای نمایش وقتی به آسمان نگاه می کنم

بازیگری مرد: اول: عادل عزیزنژاد برای کافی شاپ، دوم: پوریا صالحی برای نمایش کافی شاپ، سوم: محمدجواد شریفی برای نمایش جفت هیچ

نمایشنامه نویسی: اول: رضا شاهبداغی برای رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه، دوم:  شهرام سلطانی برای نمایش کافی شاپ، سوم: افق ایرجی برای نمایش جفت هیچ

کارگردانی: اول: مهدی محمدی برای رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه، دوم: افق ایرجی برای جفت هیچ و سوم: شهرام سلطانی برای کافی شاپ

موسیقی: مسعود عباسی برای رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه و طراحی لباس:  آتنا فارسیجانی برای کافی شاپ و طراحی صحنه: محسن غلامی و مهدی محمدی برای رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه رسید.

همچنین جایزه ویژه هیئت داوران به گروه بازیگران زن نمایش رویش ناگزیر دخی ها در حاشیه مهناز حسینی – معصومه باقری – نگار سرلک – فاطمه قاسمی – فرشته طاهری- نازنین صالحی رسید.

دو نمایش رویش ناگزیر دخی ها به کارگردانی مهدی محمدی و کافی شاپ به کارگردانی شهرام سلطانی به جشنواره منطقه ای نیز راه یافتند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.