بخشی از خدمات و دستاوردهای اداره کل اطلاعات استان مرکزی

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از ایرنا ، این اداره کل با تبریک روز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) که به عنوان روزسربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده، بعضی از اقدامات سربازان آن حضرت و فرزندان راستین امت حزب الله و رهروان جان بر کف خمینی روح الله (ره) و پیروان فرماندهی معظم کل قوا را به شرح زیر ارائه کرده است.

فرزندان ملت در وزارت اطلاعات همواره تلاش می نمایند با توکل بر خدا و توجه به شرع، قانون و اخلاق صیانت از منافع ملی وارزش های مقدس نظام جمهوری اسلامی را بر خود فرض نموده و با بهره مندی از رهنمودهای حکیمانه حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری ماموریت های ذاتی این وزارت خانه را پی گیری نمایند به گونه ای که مدال سربازی گمنام امام زمان را از حضرت امام راحل دریافت نمودند ورهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای نیز عنایت ویژه ای به فرزندان خود داشته و بارها در فرمایشات گهربارشان فرزندان خود را مورد تفقد قرار داده اند.

یکی از ماموریت های ذاتی وزارت اطلاعات تامین امنیت نظام ومردم است وطبیعتا این وزارت خانه سهم مهمی در دست آوردهای امنیتی داشته است.علاوه بر آن برخی از عملکرد ها واقدامات این وزارت مستقیما قابل ارائه به افکار عمومی نمی باشد وطبعا مردم از آن آگاه نیستند ولی در تامین وایجاد رضایت مندی آنها موثر بوده است .

بدیهی است در این مقال بدلیل جلوگیری از برخی سوء استفاده ها از ذکر بسیاری از مباحث و مصادیق خود داری وگزارشی مختصر و قابل ارائه وحتی المقدور با رعایت ملاحظات وجوانب امور تقدیم شده است.

*** رابطه وزارت ومردم

یکی از نعمات نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت های مردمی در تمام زمینه ها بوده که وزارت اطلاعات نیز از این حیث از پشتوانه قوی مردمی بر خوردار است و با توجه به جایگاه و نقش مردم در نظام اسلامی تعامل و ارتباط نزدیک با مردم همواره جزو سیاست های کلی این وزارت بوده است که این مهم با بهره گیری از کلام گهربار رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که فرمودند همه شما باید سازمان اطلاعات باشید، حاصل شده است .

ایجاد ارتباط دو سویه بین مردم و وزارت اطلاعات از طریق ستادهای خبری ودیگر کانالهای ارتباطی از برنامه های دائمی تشکیلات اطلاعاتی می باشد.

توجه ویژه به حقوق مردم وتکریم ایشان نیز همواره سر لوحه فعالیت های وزارت اطلاعات و.این اداره کل بوده است.

***اقدام های پیشگیرانه اطلاعاتی

یکی از مهمترین فعالیتها، اقدامهای پیشگیرانه اطلاعاتی است که توسط وزارت اطلاعات و اداره کل استان مرکزی صورت می پذیرد که اهم اقدامات انجام شده عبارتند از برگزاری نشستهای توجیهی و نمایشگاههای اطلاعاتی برای اقشار مختلف و تاثیرگذاراز جمله مدیران، نخبگان، اندیشمندان، دانشگاهیان، روحانیان، کارفرمایان، کارگران و … و اطلاع رسانی به آنها در مورد برنامه ها و نقشه های دشمنان نظام و کشور و لزوم هوشیاری مخاطبان در برابر این نقشه ها.

شناسایی و مهار زمینه های آسیب پذیری که امکان به فعلیت رساندن تهدیدات را در عرصه های مختلف دارند.

مقابله جدی با دشمنان و کسانی که عالمانه وعامدانه با قصد ضربه زدن به منافع ملی فعالیتهای مجرمانه مرتکب می شوند.

***مقابله با جرایم سازمان یافته ضد امنیتی

مبارزه با تروریسم و تامین امنیت ملت شریف ایران از محورهای مهم اقدامات این وزارت می باشد به عنوان مثال پدیده شوم ریگی و جندالشیطان سالها بود که افکار عمومی را تحت تاثیر قردار داده و این گروهک با اقدامات ضد امنیتی خود ( بمب گذاری و ترور.. ) منطقه شرق کشور و امنیت عمومی را با تهدید مواجه ساخته بود که وزارت اطلاعات با عملیات پیچیده و گسترده، وی را دستگیر و باند او را منهدم نمود .

همکاری با نیروهای خدوم انتظامی در جهت مقابله با باندها و گروههای سازمان یافته مواد مخدر در سطح داخلی و خارجی که با حمایت و پشتیبانی دشمنان و سرویس های اطلاعاتی در صدد نابودی و تهی سازی جامعه به ویژه نسل جوان هستند، از دیگر اقدامات اداره کل اطلاعلات استان بوده است.

مقابله با توطئه های وسیع و مستمر دشمنان در جهت ایجاد اختلاف قومی و مذهبی از دیگر اقدامات وزارت است، همانگونه که ملت شریف مطلعند دشمن با استفاده از عوامل خود سرمایه گذاری وسیعی در این خصوص انجام داده که تشکیلات اطلاعاتی از این ناحیه با مطالبه جدی مردم جهت مقابله با این توطئه ها و گروههای افراطی ، تروریستی ، قومی – مذهبی وابسته روبرو بوده است. در این خصوص نیز دستاوردهای مهمی به دست آمده و احساس رضایت عمومی در قبال این اقدامات هوشمندانه به ویژه در مناطق مرزی مشاهده می شود.

کشف و مقابله با توطئه های وسیع آمریکا و عوامل وابسته در مناطق مرزی و … از دستاوردهای مهم وزارت اطلاعات در این عرصه بوده که به وحدت اقوام و مذاهب ایرانی کمک شایانی کرده است.

مقابله با تحرکات ضد امنیتی، منافقین، فرقه های ضاله و فرق نوظهور و غیر قانونی از جمله اکنکار، عرفان کیهانی و مدعیان دروغین مهدویت، خرافه گری، شیطان پرستی و …؛ مقابله با تحرکات، تبلیغات مسموم و عملیات روانی شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب، همکاری با سایر دستگاهها در مقابله با قاچاق و خرید و فروش غیر مجاز سلاح و مهمات در استان از مهمترین اقدامات اداره کل اطلاعات استان است.

*** کمک به کاهش آثار تحریم اقتصادی

کمک به کاهش آثار تحریم اقتصادی بر مردم نیز از اقدامات مهم وزارت به حساب می آید از آنجا که دشمن در گسترش تحریم های هوشمند علیه ایران برنامه های وسیعی را دنبال می کند( که در آنها مردم هدف اصلی به شمار می روند) لذا وزارت اطلاعات در این خصوص با همت مضاعف و فراگیر تلاشهای گسترده ای را جهت مصون سازی از آثار تحریم انجام داده که به حمدالله در بخش های قابل توجهی موفق عمل کرده است.

در استان نیز اقدامات اطلاعاتی- اقتصادی مناسبی جهت کمک به صنایع در دور زدن تحریم ها، تامین نیازمندی ها، شناسایی و ایجاد تعامل بین حلقه های مکمل صنعتی و حمایت از تولید کنندگان و مبتکرین داخلی انجام گرفته است.

*** حمایت از سرمایه گذاری و تولید

وزارت اطلاعات و به تبع آن اداره کل اطلاعات استان حمایت جدی و قاطعانه از افراد ، شرکتها و موسساتی که با رعایت قوانین اقدام و با هدف تقویت تولید ، اشتغال و رونق اقتصادی استان فعالیت می کنند را از وظایف اصلی خود می داند.

شرکت در جلسات ستاد سرمایه گذاری استان و ارائه نظرات و پیشنهادات لازم، نشست با مسوولین ارشد استانی و مدیران دستگاههای اقتصادی برای تشویق هر چه بیشتر جهت حمایت از سرمایه گذاران، ارسال نقطه نظرات اصلاحی و پیشنهادی جهت رفع مشکلات قانونی احتمالی یا تصویب قوانین جدید در این حوزه بوده است.

*** حفظ منافع ملی و سرمایه های حیاتی و مهم

حفاظت و صیانت از منافع ملی، نظارت اطلاعاتی با جلوگیری از حیف و میل بیت المال در استان مرکزی، حمایت از سرمایه گذاری در بخش کالاهای استراتژیک صنعتی، کشاورزی در زمینه تهیه مواد اولیه، حمایت و برقراری امنیت بهتر برای شرکتهای مادر تخصصی از اقدامات حمایتی اداره کل اطلاعات بوده است.

هم چنین در این راستا موسسات و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ( در صنعت و کشاورزی) مد نظر بوده و علاوه بر صیانت، حمایتهای لازم از آنان نیز به عمل می آید چرا که دشمنان بر این مجموعه ها نظر داشته و تلاش دارند تا علاوه بر جاسوسی و سرقت اطلاعات درروند کارهای آنان نیز خلل ایجاد نمایند.

*** مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی و مالی

گسترش اقدامات و فعالیتهای وزارت در مقابله با فساد اقتصادی نظیر اختلاس ، پولشویی، سودجویی ها شخصی، شرکتهای هرمی و … به عنوان یکی از مطالبات جدی و همیشگی مقام معظم رهبری( دامت برکاته) و مردم ازدیگر اقدامات وزارت محسوب می شود که رضایتمندی گروههای کثیری از جامعه و مسوولان را به دنبال داشته است.

مواردی از مهمترین اقدامات اداره اطلاعات در این زمینه در سالهای اخیر عبارتند از

1- برخورد با قاچاق و فروش قیر یارانه ای و صادراتی در استان، که در این خصوص منجر به جریمه به مبلغ 65 میلیارد ریال برای متهمین فروش قیر یارانه ای و 170 میلیارد ریال برای متهمین فروش قیر صادراتی شده است.

2- برخورد با فروش فراورده های نفتی ، خارج از شبکه در استان که در این خصوص منجر به جریمه 220 میلیارد ریال شده است.

3- برخورد قاطع با مفاسد مالی و کلان که در دو مورد از آنها منجر به محکومیت مالی صد میلیارد ریالی برای متهمین شده است .

4- برخورد با فعالین شبکه های هرمی در استان با 700 نفر عضو که اقدام به خروج پول و سرمایه ملی از کشور می نمودند. در این مورد مبالغی به ارزش 900 هزار دلار از متهمین به دست آمد. در این راستا افرادی دستگیر و تعدادی نیز احضار و دعوت شدند.

همکاری و مساعدت مراجع قضایی استان، تعزیرات حکومتی و نیروهای انتظامی استان در اقدامات اداره کل قابل تقدیر می باشد.

*** کمک به تصمیم سازی و حمایت از مدیران سالم

تهیه گزارشات وتحلیل های مورد نیاز تصمیم گیران در راستای کمک به تصمیم سازی در حوزه های مهم و کلان منطقه ای وملی، کمک فکری ومشورتی به مدیران اجرائی و کمک به اجرای طرح های مهم منطقه ای و ملی و کمک به ارتقای عناصر سالم و جلوگیری از ارتقای عناصر ناسالم در حیطه وظایف و چارچوبهای قانونی از جمله مهمترین اقدامات در این حوزه بوده است.

*** پاسخگویی به مطالبات به حق مردم ، شناسایی و انعکاس

شناسایی مطالبات به حق مردم و انتقال دقیق و به موقع و بدون دخل و تصرف آنها به مدیران ذیربط از وظایف مهم این اداره کل بوده است.پیگیری مشکلات و مسائل مرتبط با زندگی روزمره مردم، مشکلات سازمانها و دستگاههای خدمت رسان و … و ارائه اخبار جمع بندی شده به مسوولین ذیربط، اثر مستقیمی در کاهش مشکلات داشته است.

برآورد زمینه های نارضایتی در حوزه های مختلف و بررسی تبعات مثبت و منفی آن و اطلاع رسانی به مسوولین ارشد استان از جمله اقدامات این اداره کل در این راستا است، اینگونه موارد در اسرع وقت در قالب گزارشات و بولتنهای خبری تهیه و به مدیران ارشد استانی و کشوری منعکس می گردد تا هم تصمیم گیری را برای آنان آسانتر کند و هم برای برطرف کردن مشکلات چاره اندیشی نمایند.

*** کمک به ارتقای انسجام ملی و امنیت اجتماعی

تلاش برای حفظ انسجام ملی، اجتماعی و سیاسی و صیانت از سرمایه های اجتماعی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی از جمله محورهایی است که در ماموریتهای این وزارتخانه به آن توجه جدی شده و در دوره جدید جزو سیاستهای اصلی وزیر محترم اطلاعات می باشد.

هم چنین اداره کل اطلاعات استان با حضور موثر در شورای تامین استان و شهرستانها و برگزاری جلسات و ملاقاتها با مدیران اجرایی، قضایی و دیگر اقشار جامعه نقش موثری در شناسایی و ارائه مشکلات امنیتی استان به دستگاههای ذیربط و تلاش برای کاهش یا برطرف نمودن مشکلات امنیتی استان و شهرستانها دارد.تشکیلات اطلاعاتی با اشرافیت بر موضوعات مختلف و با حفظ استقلال کامل و بدون ذهنیت و گرایشات سیاسی، حزبی و جناحی سعی در ایجاد آرامش و افزایش احساس امنیت و وحدت ملی در استان داشته است.وزیر محترم اطلاعات نیز تاکید زیادی در خصوص تعامل موثر ادارات کل استانها با مسوولین محترم استانی با حفظ استقلال تشکیلات اطلاعاتی داشته اند.

شناسایی و مقابله با گروهها و جریان های سود جو و انحرافی اخلاقی، فرقه ای ودینی بعضا وابسته به بیگانه که در صدد خشکاندن ریشه های اعتقادات دینی و مذهبی جامعه به ویژه جوانان بوده اند، از دیگر اقدامات محسوب می شود.هم چنین توسعه دایره آگاهی بخشی و توجیه اقشار مختلف جامعه و تولید و ارائه بسته های مختلف توجیهی و آموزشی در حوزه های مرتبط با ماموریتهای این وزارتخانه به اقشار مختلف جامعه ( علما، روحانیون، دانشگاهیان و …) از دیگر اقدامات تعاملی بوده است. پاسخگویی به مردم و مسوولین همواره جزو سیاستهای کلی این وزارت می باشد که در دوره های جدید مدیریتی مورد تاکید بیشتری قرار گرفته اند. در نظام مردم سالاری دینی ، وزارت اطلاعات نیز آمادگی ارائه توضیحات لازم به نمایندگان محترم ملت را دارد و حضور وزیر اطلاعات و معاونین در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی از مصادیق این تعامل ارزنده به شمار می رود.مهمترین اقدامات اداره کل اطلاعات استان در سنوات اخیر عبارتند از :

– ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری

– تامین امنیت انتخابات وکمک به سلامت وحضور حد اکثری مردم در انتخابات با حفظ استقلال وبی طرفی .

-مقابله با سناریوهای طراحی شده از سوی بدخواهان وعناصر مرتبط با جریان های ضد انقلابی به ویژه در مقطع انتخابات .

– صیانت وحمایت از مدیران ومسئولین سالم، انقلابی وخدمتگذار وجلوگیری از رشد عناصر ناسالم ومساله دار در مشاغل مهم وحساس اجرایی و اداری .

– مقابله با جریان سازی معاندین در فضای مجازی .

– ممانعت از نفوذ جریان های معاند ومساله دار در مراکز فرهنگی و رسانه ها .

– کمک به کاهش نارضایتی های عمومی .

– حفظ وحراست از پرسنل، اسناد واماکن دولتی و اداری و دارای طبقه بندی حفاظتی از طریق سازمان حراست های ادارات کل استان .

***مقابله با اقدامات اطلاعاتی کشورهای معاند

ورود کشور به حوزه های جدید فعالیت های فن آورانه روز از جمله فعالیتهای هسته ای، هوا وفضا ، نظامی ، IT، نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی که پیشرفت های شگرفی را رقم زد دشمن را بر آن داشت تا بر شدت عمل خود در حوزه های جاسوسی، خرابکاری صنعتی، خرابکاری سایبری و نهایتا ترور دانشمندان بیفزاید.

صیانت از دستاوردهای علمی – فناوری جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه هسته ای و دستگیری برخی از عوامل ترور دانشمندان کشور موجب تقویت بالندگی و اعتماد جامعه به سرمایه ها و توانایی های خویش شده است. طی سالهای گذشته در سطح استان موارد متعددی از خرابکاری سایبری و خرابکاری صنعتی توسط اداره کل اطلاعات استان خنثی شده است.

در زمینه جمع آوری اطلات که زمینه ساز سایر اقدامات است دشمنان هم از ظرفیت خود و هم از ظرفیت سایر کشورهای همسو و هم از ظرفیت گروههای ضد انقلاب استفاده می کنند که ظرف چند سال اخیر عوامل داخلی و خارجی مرتبط با سرویسهای اطلاعاتی دشمن مورد شناسایی و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته اند.

هم چنین نفوذ و ضربه زدن به شبکه ها و سیستم های امنیتی دشمنان و سرویس های آنان از دیگر اقدامات افتخار آفرین وزارت بوده که بنابر اعتراف دشمن آنان را به ستوه آورده است. این گروه از اقدامات که نشان دهنده ظرفیت و توان تهاجمی بالای دستگاه اطلاعاتی کشور است، موجب سربلندی و افتخار جامعه و مردم گردیده است. پیامها و اظهارات تشکرآمیز بخش هایی از اقشار مختلف جامعه موید رضایت و خرسندی مردم در این ارتباط بوده است.مقابله فراگیر و گسترده باتوطئه های ضد انسانی و ضد مردمی دشمن در حوزه جنگ نرم نیز که با هدف انحراف افکار عمومی به ویژه جوانان و اقشار تاثیر گذار در سطح وسیعی صورت گرفته است باعث افزایش احساس سربلندی و رضایت عمومی در همه اقشار و همکاری وهمراهی جامعه در مقابله با جنگ نرم شده است.

در راستای مقابله با اقدامات بیگانگان توصیه های زیر تاکید می گردد:

1- خودداری از ارتباط غیر ضروری با اتباع بیگانه

2- عدم پاسخگویی به نظر سنجی های تلفنی خارج از کشور

3- مشورت با وزارت اطلاعات و اداره کل اطلاعات استان از طریق ستاد خبری یا حراستها قبل از برقراری ارتباط با اتباع خارجی و شرکتهای خارجی

4- حفاظت از اطلاعات شخصی در فضای مجازی

5- سعی در عدم استفاده از برخی نرم افزارها که عمدتا برای جاسوسی طراحی شده اند.

6- عدم افشای اسرار مراکز حیاتی و حساس در نزد اشخاص غیر، علی الخصوص خارجی

*** انتشار کتاب انقلاب اسلامی در استان

یکی از مباحث بسیار با اهمیت در جوامع بشری ثبت و ضبط دقیق و صحیح تاریخ تحولات آنها و انتقال به آیندگان است. این مهم با توجه به ویژگی های انقلاب شکوهمند اسلامی و دشمنی بدخواهان از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. ایجاد انحراف و ابهام در اذهان نسبت به جریان و رخدادهای مربوط به انقلاب اسلامی همزمان با شروع این نهضت الهی آغاز شد و هر روز با شیوه های مختلف بر شدت و دامنه آن افزوده می شود.

از جمله اقدامات و برنامه ها جهت مقابله با این تهاجم سازمان یافته انتشار بخشی از اسناد و مدارک مربوط به دوران مبارزات بزرگ مردمان این سرزمین است که می تواند در انتقال گوشه هایی از حقایق تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی به جوانان و نسل آینده مفید و موثر باشد و آنان را از طرفی با ددمنشی و شقاوت دشمنان و حکام ظلم و جور و از طرف دیگر با ایثارگری و مظلومیت یاران امام( ره ) و انقلاب اسلامی آشنا سازد، بدین منظور و در راستای سیاستهای وزارت اطلاعات در تدوین و انتشار اسناد انقلاب اسلامی ، کتاب انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک ( استان مرکزی) که حاصل کاری پژوهشی با همت و تلاش این اداره کل بود در سال گذشته در دو جلد تالیف و منتشر گردیده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

  1. علی گفت:

    با سلام مهدی (عج) نگهدارتان باد

  2. بهروز وحيدي خوانساري گفت:

    سلام.سلامی به گرمی خون شهیدان گمنام.بنده علیرغم علاقه و استعداد وافر به استخدام در وزارت اطلاعات ، و علیرغم اینکه متأسفانه نتوانستم بعنوان یک نیروی کادریخدمت کنم، ولی از آنجا که مقلد و فرزند انقلابی کوچک امام خمینی کبیر رض هستم و هدفم خدمت به اسلام ،مردم و نظام مقدس انقلاب اسلامی است،مطابق فرمایش امام ره :خود را یک سازمان اطلاعات میدانم و با بصیرت انقلابی و بیداری اسلامی ، خود را سرباز گمنام آقا امام زمان عج میدانم و خدمت میکنم: عاشقانه و صادقانه ؛ با این وجود، به آن نیروهایی که کادری هستند و باید خلیل وار به دل آتش حوادث بزنند، خدا قوت میگویم و آنها را به حضرت صاحب الزمان عج میسپارم.

  3. کریم گفت:

    باسلام.میخواستم متنی که قبلا نوشته ام رااز روی سایت پاک شود ..ممنوع از شما ..کریم..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.