استاندار مرکزی: شایسته سالاری را با گزینش سفارشی عوض نمی‌کنم

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدحسین مقیمی در نشست با مجمع اندیشه و وحدت اسلامی با اشاره به حضور در استان مرکزی اظهار کرد: پیش از انتخاب شدن برای استانداری مرکزی، پیشنهاداتی درباره استانداری خوزستان و کرمانشاه بنابه تجربه کاری و شناختی که از این سرزمین ها داشتم شد که چون آنچه برگردن بنده برای این شهرها بود را انجام داده بودم، نپذیرفتم.

وی افزود: پس از رد این دو پیشنهاد از سوی دولت پیشنهاد دولت برای استان مرکزی مطرح شد که سرانجام این موضوع را پذیرفتم.

مقیمی تصریح کرد: هیچ فرد یا گروهی در انتخاب شدنم به عنوان استاندار مرکزی کوچکترین نقشی نداشته و این شائبه که به جریان یا گروهی وابستگی داشته یا از آن فرد یا جریان خط می گیرم به هیچ وجه درست نیست.

استاندار مرکزی افزود: هیچ فرد یا گروهی در پذیرش یا عدم پذیرش برای آمدن یا نیامدنم به استان مرکزی بعنوان استاندار نقش نداشته است.

مقیمی به برخی فشارها و انتقادات درباره انتصابات اشاره کرد و گفت: از ابتدای حضور در استان مرکزی، فشارها و سفارشهای زیادی شد که شخصی را در پستی بگذارم و عمده کسانی که امروز به انتصابات انتقاد دارند کسانی هستند که سفارش فردی را برای پستی داشته اند ولی دید مدیریتی من نگاه شایسته سالار در استان است نه سفارش محور و بنابراین تالحظه ای که در استان حضور دارم زیربار هیچ فشار و انتصاب غیرشایسته سالاری نمی روم.

وی تصریح کرد: در استان بدنبال رفع مشکلات با دوری از دورغ، خیانت، غیبت و کارغیرکارشناسانه هستیم و اجازه نمی دهیم کسی و مجموعه ای خلاف این قاعده کلی رفتار کند.

استاندار مرکزی با اشاره به انتصاب فرمانداران و معاونان گفت: در بحث فرمانداران استان، به مر قانون عمل شد نه اینکه سلیقگی و چون رای دیوان محاسبات براین مهم بود که این افراد نمی توانند فرماندار باشند انجام گرفت.

وی افزود: از همه جریانات استفاده می شود و جابجایی یک فرماندار به معنی نادیده گرفته شدن همه محاسن کار وی نیست طوریکه امروز برای یکی از همین فرمانداران حکم مشاوره صادر شده و بعنوان مشاور انتخاب شده است.

مقیمی تصریح کرد: البته درباره انتصاب مدیران بومی نیز نگاهمان شایسته سالاری بود اما برخی انتصابات با برخی کارشکنی ها روبرو ش، آنگونه که در شهرساوه به دنبال انتصاب یک مدیر از خود شهر ساوه بودیم که متاسفانه با هجمه منفی برخی افراد این مهم بوقوع نپیوست و باتوجه به اهمیت موضوع شهرستان ساوه و جایگاه این شهر در اقتصاد و توسعه استان ناگزیر از مدیری غیربومی و درعین حال توانمند استفاده کردیم.

وی افزود: در ابتدا برخی معتقد بودند درصورت وجود مدیربومی ناتوان بهتر است از این مدیر بجای یک مدیرغیربومی توانمند بهره برد که این حرف اشتباهی است و سبب می شود توسعه و پیشرفت استان با سد معارض مواجه شود.

استاندار مرکزی به انتصاب مدیران کل اشاره کرد و گفت: در حوزه فرهنگ استان گزینه استانی معرفی شد اما موافقت نشد و مدیرکل فعلی منصوب شد که البته شاکری مدیری توانمند و در سطح بالای مدیریتی است و حضور این مدیر توانمند هرچند بومی نیست اما به پیشرفت استان در حوزه فرهنگ کمک شایانی می کند چراکه وی مدیری در سطح وزارت بوده و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق شاهد شکوفایی فرهنگ استان به دست این مدیر باتجریه و توانمند باشیم.

مقیمی افزود: در حوزه معاونان نیز کسی را اخراج نکردیم و چون خود فرد از استان رفت جایگزین او را معرفی کردیم بطوریکه وقتی بازوند به استانداری لرستان رفت، زندوکیلی را از راه و شهرسازی هرمزگان بعنوان معاون عمرانی استانداری انتخاب کردیم یا وقتی معاون سیاسی از استان خارج شد، حسن بیگی را بعنوان معاون سیاسی انتخاب کردیم.

وی تصریح کرد: در دیگر مدیریت های استانداری نیز به همین شکل عمل شد و البته نمی پذیرم که با تهمت و توهین با یکدیگر رفتار کنیم چراکه معتقدم ضد انقلاب یعنی گروهک منافقین یعنی رجوی ها ولی وقتی دلسوزی در داخل نظام قرار دارد و در کوران مشکلات کشور به کمک نظام آمده و تلاش او حفظ نظام و مراقبت از حریم ولایت و خطوط قرمز انقلاب است را چرا باید با تخریب و حرکت های افراطی از خدمت به انقلاب دور کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به انتقادات مطرح شده از وی درباره بکارگیری نیروهای شهرخمین که زادگاه خود او نیز هست در پست های مدیریت استان گفت: جز 3پست کلی هیچ پستی را در اختیار اهالی خمین قرار ندادیم و بازرسی، دفتر و حراست را به سبب حساسیت بالا و اهمیت آن به کسانی سپردم که با خلقیات و اخلاق من آشنا بوده و اگر حتی خودم تخلف کردم جرات و جسارت بیان آنرا داشته باشد.

وی افزود: کسی که بازرسی مجموعه ای را برعهده می گیرد باید آنقدر مدیر باشد که اگر استاندار اشتباه کرد و مردم از او شکایتی داشتند بتواند به صراحت از استاندار پاسخ قانع کننده بخواهد و اگر در اراک یا شهرهای دیگر استان فردی که تااین حد نزدیک به خود یا آشنا با رفتارم سراغ داشتم حتما به کار می گماشتم چراکه من نگاه متعصبانه ای به جایی از استان ندارم بلکه همه هدف من توسعه و پیشرفت استانی بوده که زادگاه من و پدران من و مهمتر از همه زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب است.

باید بسترهای توسعه ای استان را مورد توجه قرار داد

استاندار مرکزی با اشاره به وجود صنایع بزرگ در استان گفت: در استان شاهد حضور ظرفیت بالای اشتغال زایی با وجود کارخانجات بزرگ در اراک، ساوه، مامونیه، زرندیه و دیگر شهرها هستیم که خود بسترساز توسعه و رفاه اجتماعی است.

مقیمی افزود: باوجود این ظرفیت ها نباید شاهد معضل بیکاری در استان، رکود و یا کم کاری تولید کنندگان باشیم و باید با تلاش و مجاهدت دست به دست هم دهیم تا چرخه های تولید و پیشرفت را به گردش درآوریم.

تدابیر رهبری مربوط به همه است، نه فقط دولت

استاندار مرکزی با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری گفت: هرساله مقام معظم رهبری تدابیری را تحت عنوان شعار سال و در قالب استراتژی کار اجرایی کشور تعیین و ابلاغ می کنند و در تحقق این مهم همه افراد مسئولند و این مسئولیت تنها به عهده دولت یا فرد خاصی نیست.

وی افزود: تدابیر و ابلاغ سیاست های کلی نظام در قالب موضوعات مختلف موضوعی است که در همه دولتها بوده و مختص به این دولت یا دولتی دیگر نمی شود بلکه ملاک قضاوت حرکت دولت در مسیر تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در کشور است.

مقیمی تصریح کرد: ما خود را مکلف به تحقق شعار سال، سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی می دانیم چراکه هر فردی که در کشور اسلامی ایران اسلامی زیست می کند باید در مسیر تحقق تدابیر ولی فقیه حرکت کند تا بتوان شاهد رشد و اعتلای روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشورایران اسلامی باشیم.

رفع آلودگی هوا از اولویت های کار اجرایی در استان است

استاندار مرکزی به منابع آلودگی در سطح استان مرکزی و به ویژه شهر اراک اشاره کرد و گفت: این منابع شامل صنعت، حمل و نقل، گرد و غبار های ناشی از تالاب میقان، لوازم خانگی و خاک اطراف اراک است.

وی افزود: گرد و غبار اطراف اراک با مصوبه دولت مبنی بر کاشت یک هزار هکتار فضای سبز باید برطرف شود که امسال 250 هکتار از آن اجرا شده است و گرد غبار ناشی از تالاب میقان با آب گیری این تالاب توسط آب های روان و پساب های شهر اراک برطرف می شود.

مقیمی تصریح کرد: فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی و رفع معایب احتمالی وسایل خانگی دودزا نیز نقش موثری در پاکیزگی هوا دارد که این مهم باید مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گیرد.

وی افزود: برای کاهش آلودگی هوای ناشی از پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه اقدامات موثری انجام شده و بخشی از آلودگی این صنایع برطرف شده و مابقی آن نیز تا چند سال آینده برطرف خواهد شد.

استاندار مرکزی با اشاره به مدیریت آلاینده هایی چون کوره ها در اراک گفت: براساس برنامه ای طرح گازسوز کردن کوره ها در اراک اجرایی شد که در ان خود صاحبان صنایع و کوره ها نیز مشارکت خوبی داشتند.

در توزیع سبد کالا مدیریت توزیع خوبی وجود نداشت

استاندار مرکزی با اشاره به توزیع سبد حمایتی کالا از سوی دولت گفت: این کار یکی از طرح های مدنظر دولت بود تا از این طریق حمایتی نسبت به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر شود که البته طرح خوبی بود چراکه سبب می شد تا کسانی که قدرت خرید گوشت سفید یا برخی اقلام را نداشتند با دریافت آنها بجای پول نقد حمایت شوند.

مقیمی افزود: البته ما نیز انتقاداتی به این نوع کاری داشتیم چراکه در حوزه توزیع روند خوبی در پیش گرفته نشد.

وی تصریح کرد: در بحث یارانه بارها جلسه گذاشته شد و استانها توجیه شدند اما درباره سبدکالا که یکی از طرح های مورد نظر دولت برای حمایت کالایی بود چنین چیزی اتفاق نیفتاد.

نیازمند توسعه زیرساختی در اراک هستیم 

استاندار یکی از معضلات شهر اراک را کمبود پارکهای تفریحی در این کلانشهر عنوان کرد و افزود: برای افزایش پارک های تفریحی، از حد فاصل نظم آباد، شهرک رضوی و پشت کوه سفید به این طرح اختصاص یافته است.

استاندار استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: 200میلیارد تومان برای نوسازی بیمارستان ولی عصرنیاز است که سال گذشته 20 میلیارد ریال و امسال نیز 80 میلیارد ریال درردیف بودجه در نظر گفته شده است که با این روند، ساخت بیمارستان ولیعصر 25 سال طول می کشد.

مقیمی افزود: با کمک بودجه های ملی، استانی، دانشگاه علوم پزشکی، شورای شهر، شهرداری و خیران باید اعتباراتی در نظر گرفته شود تا ساخت این بیمارستان ظرف سه سال به اتمام برسد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. انامی گفت:

  شایسته سالاری درانتصابان یا انتخاب دوستان و همشهریها؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. بی نام گفت:

  خداوند دروغگویان را دوست ندارد!!!!
  مطالب راجع به رفتن آقای نصراللهی کذب محض است
  یا شما اطلاع رسانی صحیحی انجام نمی دهید یا استاندار دولت راستگویان …..
  والی الله تصیر الامور

 3. محمدی گفت:

  انتصاب فرمانداران ، معاونین استاندار، انتصاب یا ابقای برخی مدیران کل
  انصافاً شایسته سالاری است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  آقای استاندار خواهشاً نظارتی بر عملکرد مدیرانتان داشته باشید چراکه کسانی که دیروز عاشق سینه چاک آقای احمدی نژادبوده اند امروز دم ازتدبیر وامید میزدند ما منتظراین نیستم که شما چندتا اراکی چندتا خمینی وچندتادلیجانی و…. انتخاب میکنید ما انتظار داریم شما شایسته ها را انتخاب کنید حتی اگر غیر بومی باشند
  مردم ما منتظر تغییر هستند وامیدوارم که این تغییرات قبل ازانتخابات ریاست جمهوری بعدی باشد
  اللهم عجل لولیک الفرج

 4. احمدی گفت:

  وقت کم است وخدمات بسیار
  تاهستیم به فکر این مردم باشیم

 5. پیام گفت:

  ______@@@________@@_____@@@@@@@
  ________@@___________@@__@@@______@@
  ________@@____________@@@__________@@
  __________@@________________________@@
  ____@@@@@@___وبلاگت خيلي قشنگه______@@
  __@@@@@@@@@__@@@@@@@_________@@
  __@@____________منتظر حضور گرمت_______@@
  _@@____________@@@@@@@@@@_____@@
  _@@____________ هستــــــــم ___@@@
  _@@@___________@@@@@@@______@@
  __@@@@__________@@@@__________@@
  ____@@@@@@_______________________@@
  _________@@_________________________@@
  ________@@___________@@___________@@
  ________@@@________@@@@@@@@@@@
  _________@@@_____@@@_@@@@@@@
  __________@@@@@@@
  ___________@@@@@_@
  ____________________@
  ____________________@
  _____________________@
  ______________________@
  ______________________@____@@@
  ______________@@@@__@__@_____@
  _____________@_______@@@___@@
  ________________@@@____@__@@
  _______________________@
  ___________________

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.