میرگلو بیات: رسانه ها با آگاه‌سازي زمينه مشارکت عمومي در درختکاري را فراهم کنند

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل ازخبرگزاري موج از ساوه، شهلا ميرگلو بيات درجمع خبرنگاران، با اشاره به 15اسفند و روز درختکاري اظهار کرد: هم زمان با 15 اسفندماه روز درختکاري و هفته ي گراميداشت منابع طبيعي 578 نهال به ياد شهدا در ميدان امام حسين(ع) شهر ساوه غرس مي شود.
وي افزود: درخت يکي از زيباترين مظاهر خلقت و جلوه اي از تجليات آفريدگار عالم است و 578 نهال به ياد شهدا در ساوه غرس شد.
نماينده ي مردم ساوه در مجلس تصريح کرد: درخت نماد آباداني و شاخص سبزي و خرمي و مظهر زندگي و سبب تلطيف هوا و سبب آسايش و رفاه مردم و صفا و پاکي طبيعت است.
ميرگلوبيات با اشاره به اهميت و مفيدي بودن درختان گفت: درختان نبض زمين هستند و مايه ي حيات انسان و حيوان و حتي بعضي از گياهان، زيرا درختان با جذب گازهاي سمي از جمله دي اکسيد کربن و توليد اکسيژن که يکي از اساسي ترين نيازهاي حيات انسان و حيوان است، سبب دوام حيات انسان و سلامت چرخه ي طبيعت مي شوند.
وي افزود: شهر ساوه به سبب داشتن ظرفيت صنعتي و مهاجرپذيري نيازمند اجراي برنامه هاي مناسب زيست محيطي از سوي مسوولان است و در صورت کم توجهي در آينده به مشکل کلان شهرها دچار مي شود.
نماينده ي مردم ساوه در مجلس تصريح کرد: ساوه با کمبود منابع آب مواجه است به طوري که هم اکنون سد ساوه به سبب خشکسالي هاي متوالي و مصرف بي رويه و بدون برنامه ريزي آب در گذشته در شرايط مناسبي قرار ندارد.
ميرگلوبيات با اشاره به مصرف بهينه آب گفت: بايد در توسعه ي فضاي سبز و محيط زيست به مصرف بهينه آب توجه شود و بتوان با کمترين ميزان مصرف آب بيشترين فضاي سبز در محيط شهري را ايجاد کرد.
وي افزود: درخت آيت بي بديل خداشناسي و نشانه بي‌نظير قدرت پروردگار است و سوره‌اي است سرشار از آيات توحيد و يکتاپرستي که در کتاب طبيعت به صورت هاي مختلف واشکال متفاوت ديده مي‌شود.
نماينده مردم ساوه در مجلس تصريح کرد: درخت از نعمت‌هاي گران بهاي خدا در زمين است و به سبب نقش حياتي که در زندگي تمامي موجودات زنده به ويژه انسان دارد، در اسلام مورد توجه خاص قرار گرفته است.
ميرگلو بيات با اشاره به اهميت درخت در اسلام گفت: در دين خدا در کنار تاکيد بر کاشت درخت در دنيا، بر اين نکته ي ظريف نيز سفارش بسيار شده است که درختان بهشت هم بايد در اين دنيا کاشته شود.
وي افزود: مصرف بهينه ي منابع آبي نيازمند فرهنگ سازي مناسب است و مسوولان بايد اين مهم را از طريق آموزش و پروش، دانشگاه ها و رسانه ها به اقشار مختلف مردم انتقال دهند چون اگر روند کنوني ادامه يابد سال هاي آينده بايد آب از ديگر کشورها وارد کنيم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.