ایجاد 3 پایانه مسافربری از سال آینده در مرکز شهر اراک

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، مهدی زندیه‌وکیلی بعد از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای ترافیک استان مرکزی اظهار داشت: به منظور ساماندهی حمل و نقل عمومی در مرکز شهر اراک، گروه کارشناسی شهرداری اراک با همکاری فرمانداری طرح مطالعاتی را انجام داده و برای حل مشکل ترافیکی مرکز شهر راهکارهایی را مطرح کردند که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: حدود دو هزار و 500 تاکسی و 164 دستگاه اتوبوس به طور روزانه در شهر اراک مسافرین را جابجا می‌کنند که عمده توقف‌گاه‌های این وسایط نقلیه در مجموعه مرکزی شهر قرار دارد و این موضوع مسائل و مشکلاتی را ایجاد کرده که از آن جمله می‌توان به ایجاد ترافیک، آلودگی هوا و اتلاف وقت مردم اشاره کرد.

رئیس شورای ترافیک استان مرکزی خاطرنشان کرد: استفاده از وسایط نقلیه عمومی برای جابجایی مسافر یکی از راهکارهای مناسب به منظور روان سازی ترافیک شهری و کاهش آلودگی هوا به شمار می‌رود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: تجمع پایانه‌های اتوبوسرانی شهری در مجموعه‌های مرکزی شهرها خود به معضل ترافیکی تبدیل و سبب آلودگی هوا و هدر رفت انرژی شده است.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: برای کاهش بار ترافیکی مجموعه مرکزی شهر اراک، سه پایانه مسافربری در نقاط مختلف این شهر در نظر گرفته شده که با اسقرار این پایانه‌ها تا حدود زیادی از معضلات ترافیکی مرکز شهر شامل محدوده میدان شهدا ، بازار و خیابان محسنی کاسته خواهد شد.

وی اظهار داشت: یکی از این سه پایانه مسافربری در خیابان عمار یاسر حد فاصل میدان آزادی(ارگ) تا خیابان قائم‌مقام دایر می‌شود، پایانه بعدی در محل میدان سرداران و سومین پایانه هم در خیابان میرزای شیرازی حد فاصل پل سوم شعبان تا پل برق دایر خواهد شد.

پنجمین جلسه شورای ترافیک استان مرکزی با حضور زندیه‌وکیلی معاون عمرانی استاندار، شهردار و کارشناسان شهرداری اراک، مدیرکل دفتر فنی استانداری، روسای پلیس راه و راهور نیروی انتظامی، مدیران کل حمل و نقل و پایانه‌ها، حفاظت محیط زیست، هلال احمر و دیگر اعضا در حوزه معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.