درباره

برای تو می نویسم…
برای جوانه هایت ، برای قامت نازک خیال ، برای اندیشه هایت ، برای عشق که در سینه تو می روید…
برای تو می نویسم …
برای چشمهای روشنت ، برای جهانی که از نگاه تو می شکفد ، و فردا که بنام تو از افق برمی آید …
برای تومی نویسم …

در دوره فرا مدرن اطلاعات معیار سنجش تواناترین و وداناترین افراد است. ما در پی ارزش گذاری این مقوله نیستیم. اما آنچه هست ما نیز قطره ای هستیم که برای دریا شدن باید خود را با رود اخبار و اطلاعات همراه کنیم. با توجه به انفجار اطلاعاتی که امروزه شاهد آن هستیم یکی دیگر از نگرانی های کاربران، سرگردانی و وقت گذرانی در پایگاه هایی است که در خصوص تولید و انعکاس خبر فعالیت می کنند که پس از صرف هزینه و انرژی به نتیجه دلخواه نمی رسند و ممکن است حجم عظیمی از اطلاعات را به حافظه سپرده باشد که هیچ گونه کاربردی چه در محافل علمی و چه در محافل خصوصی نداشته باشند.

مرکزی دیلی به عنوان نخستین پایگاه خبری تحلیلی استان مرکزی که از آغاز اسفند ماه سال ۱۳۸۷ در اختیار مخاطبان قرار گرفته، آخرین تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز شهر اراک، استان مرکزی و ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان و رهبرمعظم انقلاب، از درغلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز دارد.این مجموعه اما نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسوولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می‌کند.

اهداف ما همان اهداف انقلاب اسلامی است.

ما استقلال را می‏ستاییم، برای آزادی ارزش قائلیم و خط قرمز ما اخلاق و مبانی اسلامی است.

ما معتقدیم فضای رسانه ای امروز آکنده از نگاه‌ها‌ی کم عمق و گذرا نسبت به مسایل مختلف است. مرکزی دیلی در رویکرد خود می‏خواهد با ارایه تحلیل‌ها‌ی علمی و عمیق با روح حاکم بر این فضا مبارزه کند.

در این راه قصد داریم اطلاع رسانی را در قریب به اتفاق حوزه‌ها‌ی خبری و تحلیلی (سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، ورزشی، حوزه و دانشگاه و… ) ادامه دهیم.

امیدواریم بتوانیم با یاری خداوند و عنایات ویژه حضرت ولی عصر (عج) گامی موثر در اعتلای ایران اسلامی برداریم.

و اما …

تعدادی از فعالان رسانه ای استان مرکزی، برآن شدند تا با توجه به نبود رسانه های مستقل استانی در فضای اطلاع رسانی استان و نیز رسالتی که بر دوش دارد این پایگاه را راه اندازی نمایند.

اکنون نیز با استاد شهید زنده یاد دکتر علی شریعتی به عنوان یکی از استوره های این مرز کهن، زیر پرچم سه رنگ و با شکوه ایران اسلامی هم قسم می شویم که رسالت قلم را تا آخرین قطره خونمان پاینده نگه داریم و در زمینه اطلاع رسانی شفاف و اصولی از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

شاید ذره ای از دین به میهن و آیینمان را ادا کرده باشیم…

همیشه نیز یادمان خواهد بود:
هنوز هم توتم پرستیم . هر کسی توتمی دارد ، از میان اشیاء این عالم ، هر کسی خود را با یکی از آنها خویشاوند می یابد …
و توتم هر کسی ذکر آدم بودن اوست ، یادگار بهشت آدم …
و توتم هر کسی یاد آور آن است که روزی او نیز آدمی بوده است و نشانه آنکه هنوز میتواند بپرستد ، میتواند خود برای دیگری باشد ، میتوالند عشق بورزد …
قلم توتم من است …
به قلم سوگند ، به خون سیاهی که از حلقومش میچکد سوگند ، به رشحه خونی که از زبانش میتراود سوگند ، به ضجه های دردی که از سینه اش بر می آید سوگند…
که توتم مقدسم را نمی فروشم ، نمیکشم ، گوشت و خونش را نمی خورم ، به دست زورش تسلیم نمیکنم ، به کیسه زرش نمی بخشم ، به سر انگشت تزویرش نمی سپارم ، دستم را قلم می کنم و قلمم را از دست نمی گذارم …
اما قلمم را به بیگانه نمی دهم …
بگذار بر قامت بلند و راستین و استوار قلمم ، به صلیبم کشند ، به چهار میخم کوبند ، تا او که استوانه حیاتم بوده است ، صلیب مرگم شود ، شاهد رسالتم گردد ، گواه شهادتم باشد ، تا خدا ببیند که به نامجویی ، بر قلمم بالا نرفته ام ، تا خلق بداند که به کامجویی بر سفره گوشت حرام توتمم ننشسته ام …
قلم زبان خداست ، قلم امانت آدم است ، قلم ودیعه عشق است ، هر کسی را توتمی است ،
و قلم توتم من است .
و قلم توتم ما است .

مزیت‌ها:

۱٫ «پایگاه خبری تحلیلی مرکزی دیلی» در استان مرکزی به صورت رسمی و مشخص، هیچ گونه خبر تنش آفرین، حساسیت‌زا و یا با رویکرد منفی منتشر نمی‌کند، بلکه اخبار امیدوارکننده با جهت‌گیری مثبت، رسالت اطلاع رسانی این پایگاه است.

۲٫ «پایگاه خبری تحلیلی مرکزی دیلی» سرویس‌های خاص و مستقل برای اقشار گوناگون ایجاد کرده و همه روزه اخبار، رویدادها و قوانین و مقررات و آخرین تصمیمات دولت و مجلس در خصوص این اقشار (مردم) را با هدف استفاده بهینه، به صورت تخصصی و کاربردی اطلاع رسانی و دنبال می‌کند.

۳- این پایگاه خبری به مقوله اطلاع رسانی دقیق و شفاف به عنوان رویکرد اصلی و اساسی به صورت گسترده و فراگیر خواهد پرداخت  و با انتشار خبر و تحلیل در این خصوص به مرجع رسانه‌ای مورد رجوع و وثوق مطبوعات تبدیل خواهد شد.

حرف آخر:

این پایگاه خبری، تحلیلی به هیچ یک از گروههای سیاسی تعلق نداشته و ندارد و به هیچ عنوان تصمیم نداشته و نداریم ابزاری برای تحقق اهداف و غرض ورزی های شخصی در استان باشیم و لیکن با تمام قوا و در راه مصالح نظام اسلامی و مسوولین متعهد با تمامی خائنان به این ملت و آب و خاک مبارزه خواهیم کرد و حنجره ای خواهیم بود برای مردم مظلومی که پناهی ندارند.

برآنیم محکم و استوار با استعانت از خداوند متعال در راه خدمت به هم استانی های ارجمند و ایرانیان عزیز، حق بنویسیم و حق بگوییم و حق را فریاد بزنیم و در این راه حضور گرم تمامی آزادمردان و غیور زنان را به عنوان همکار و صاحبان این رسانه ارج می نهیم و برای تمامی خیر خواهان این ملت از درگاه ایزدی موفقیت و سلامتی و استواری در رسیدن به اهداف آرزو می نماییم.

این وب سایت نخستین پایگاه خبری رسمی و دارای مجوز فعال در استان مرکزی است که از بهمن ماه ۱۳۸۷ با عنوان مرکزی دیلی ( پایگاه خبری و تحلیلی استان مرکزی ) آغاز بکار نموده و مجوز رسمی این پایگاه در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ تحت عنوان پایگاه خبری و تحلیلی اخبار روزانه استان مرکزی به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی آقای مهندس محمد هادی بیات در سامانه جامع رسانه های کشور وزارت ارشاد اسلامی (تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران) با شماره مجوز ۹۳/۷۳۸۷۳  به ثبت رسیده است. ( لینک مجوز در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد )

منتظرتان هستیم، ای دستها و دلهاتان آفتابی.

موفق باشید / تحریریه مرکزی دیلی